Po długiej przewie związanej z pandemicznymi obostrzeniami hutnicy związani z KGHM Polska Miedź S.A. W końcu będą mogli świętować. Dzień Hutnika to szereg atrakcyjnych wydarzeń dla wszystkich mieszkańców. Główne uroczystości, w tym ciekawe koncerty, odbędą się w Głogowie i Legnicy. W Lubinie zaplanowano akademię odznaczeń.

Huta Miedzi „Głogów” z okazji hutniczego święta 4 maja w Głogowie zaprasza na wyjątkowy koncert połączony z mappingiem. O godz. 19.30 w programie jest przemarsz Orkiestry Zakładowej HMG wraz z Mażoretkami ulicami Starego Miasta. O godzinie 20.00 rozpocznie się koncert orkiestry połączony z pokazem układów tanecznych Mażoretek zaś o 21.00 zaplanowano pokaz Video Mappingu 3D na fasadzie Teatru im. Andreasa Gryphiusa w Głogowie.

– Świąteczny wieczór zakończy niezwykły pokaz multimedialny. Zapraszamy na niesamowitą opowieść o historii Huty za pomocą światła. Ujrzymy Hutniczą Maszynę Czasu – ożywimy przeszłość, która będzie przenikać się z teraźniejszością. Na murach teatru zbudujemy głębię dzięki zmieniającym się światłom projektorów, niezwykłym animacjom połączonych z elementami 3D. Jeśli chcesz wejść w ten magiczny świat i poznać Hutę w odsłonie, jakiej jeszcze nie widziałeś, tego wydarzenia nie możesz przeoczyć. Przed koncertem zapraszamy do odwiedzenia naszego namiotu pełnego niespodzianek. Jedną z nich jest możliwość obejrzenia obszaru pieca zawiesinowego za pomocą wirtualnej rzeczywistości. Chętni założą gogle i przeniosą się w metalurgiczny świat Huty – zachęca Sylwia Jurgiel, rzecznik prasowy KGHM Polska Miedź S.A.

W Legnicy 7 maja w Rynku o godz. 19.00 i w Głogowie 8 maja w Rynku, również o 19:00 będą miały miejsce koncerty, w których udział wezmą znane postaci polskiej sceny muzycznej, jak Ewelina Lisowska i Kamil Bednarek, którym towarzyszyć będzie zespół Dziubek Band pod dyrekcją Mariusza Dziubka. Koncerty poprowadzi Anna Lucińska. W programach produkcji koncertowych publiczność będzie mogła zobaczyć również artystów młodego pokolenia z regionu. W Legnicy zaśpiewają: Julia Węgłowska i Julia Juzak z kół wokalnych Młodzieżowego Centrum Kultury, z kolei w Głogowie publiczność będzie mogła usłyszeć wokalne talenty ze Studia Talentów Miejskiego Ośrodka Kultury: Patrycję Wawrzyniak i Vanessę Szanter.

W Głogowie wystąpi też, jak co roku, orkiestra zakładowa Huty Miedzi Głogów, która zaprezentuje się pod kierownictwem kapelmistrza Bartłomieja Gersa – Nienartowicza.

Wśród uroczystości z okazji Dnia Hutnika są również inne. 4 maja, w środę uroczysta msza św. w intencji hutników oraz ich rodzin, która będzie miała miejsce Kolegiacie w Głogowie na Placu Kolegiackim 10 o godz. 10.00. Na 6 maja, w piątek o godzinie 9:00 zaplanowano przywitanie Zarządu KGHM Polska Miedź S.A. przez orkiestrę hutniczą w Centrali KGHM Polska Miedź S.A. Ceremonia wręczenia odznaczeń państwowych i wyróżnień jubileuszowych będzie miała miejsce w Centrum Kultury „Muza” w Lubinie, ul. Armii Krajowej 1 o godzinie 14:00.

 

Poprzedni artykułWspólnie dla bezpieczeństwa energetycznego Polski
Następny artykułKGHM największą kopalnią srebra na świecie