Ponad 300 uchodźców z Ukrainy trafiło już do tymczasowych ośrodków pobytowych w województwach: dolnośląskim, lubuskim i podlaskim. GK KGHM angażuje się w ogólnopolską akcję pomocy Ukrainie. Spółki pomagają w transporcie potrzebujących. Środki na pobyt obywateli Ukrainy i potrzebne wyposażenie pochodzą z Fundacji KGHM Polska Miedź.

Uchodźcy z polsko-ukraińskich granic są już bezpiecznie zakwaterowani m.in. w domu rekolekcyjnym niedaleko Łomży czy ośrodkach Caritasu w Głogowie. Wykorzystywana jest też baza noclegowa w województwie lubuskim. W sumie pomoc w znalezieniu miejsc objęła ok. 250 osób, głównie matki z dziećmi i osoby starsze.

Grupa Kapitałowa KGHM oddała też do dyspozycji wojewody dolnośląskiego miejsca w uzdrowiskach. W obiekcie w Kudowie dach nad głową znalazło już 50 osób. Kolejni uchodźcy będą sukcesywnie przywożeni do m.in. Cieplic i Świeradowa Zdroju. W sumie w uzdrowiskach przygotowano 150 miejsc.

KGHM we współpracy z PKP uruchomił też namiot gastronomiczny przy Dworcu Centralnym w Warszawie. Punkt może jednorazowo pomieścić nawet 400 osób. Firma z miedziowej grupy, Lubinpex wydaje tam ciepłe posiłki dla uchodźców z Ukrainy. Do pomocy włączają się też inne restauracje i jadłodajnie ze stolicy kraju.

 

Poprzedni artykułChronię Życie Przed Rakiem
Następny artykułŚmierć na drzewie – prędkość musiała być znaczna