Spółdzielnia Mieszkaniowa Nowa w Lubinie zabezpieczyła w budżecie 190 tys. zł na wybudowanie parkingu przy ulicy Kruczej. Trwają prace nad projektem, a inwestycja ruszy na przełomie wiosny i lata. Miejsca parkingowe na pewno ucieszą mieszkańców pobliskich budynków, czyli nr 49 i 51.

Zarząd SM Nowa w Lubinie ma już koncepcję budowy parkingu przy Kruczej 51 i 49. Pieniądze też już są na ten cel odłożone.

– Został nam już tylko ten teren, ale miasto w tym przypadku nie może partycypować w kosztach, bo to teren spółdzielni. Miejsce jest dobre, bo nie ma tam żadnych instalacji, ani sieci, które mogłaby nam utrudniać budowę parkingu. Zachowane będą odpowiednie odległości od budynków mieszkalnych. Parking będzie w pełni profesjonalny z kostki brukowej – zapewnia Stanisław Halicki, prezes zarządu SM Nowa w Lubinie.

Wjazd na parking planowany jest od strony budynku Krucza 49 w miejscu, gdzie jest droga do komory dolnej zsypowej. Droga ta zostanie zmodernizowana tak, by było dostosowana do zwiększonego ruchu pojazdów. Inwestycja ruszy na przełomie drugiego i trzeciego kwartału tego roku i jeszcze w tym roku zostanie oddana do użytku.

Poprzedni artykułSolidarni z Ukrainą
Następny artykułLubin Żołnierzom Wyklętym – FOTO