Lubin szykuje się na przyjęcie 100 uchodźców z Ukrainy. Będą to kobiety z dziećmi. Prawdopodobnie przywiezie ich z Przemyśla pociąg Kolei Dolnośląskich. Jeśli to się nie uda, miasto wyśle dwa autobusy. Trwają przygotowania pomieszczeń na lokum dla uchodźców. Będą to budynki należące do Gminy.

Zapadły nowe decyzje w sprawie ulokowania kobiet i dzieci z Ukrainy, które w najbliższych dniach przyjadą do Lubina.

Szykujemy 3 budynki należące do miasta – ten po żłobku przy ulicy Jastrzębiej, po ośrodku Szarotka oraz siedziba byłego gimnazjum nr 4, w której obecnie mieści się Dolnośląskie Centrum Zdrowia Psychicznego dla Dzieci i Młodzieży. Adaptujemy te pomieszczenia, by przypominały jak najwierniej warunki domowe. Czekamy na dostawę 200 nowych łóżek. Uchodźców z Przemyśla do Lubina przywiezie prawdopodobnie pociąg Kolei Dolnośląskich. Spółka wyraziła natychmiast gotowość do niesienia pomocy Ukraińcom. Jednak zgodę na taki przejazd muszą wcześniej wydać nam Polskie Linie Kolejowe. Jeśli decyzja będzie odmowna, bo tak też się może zdarzyć, wyślemy do Przemyśla dwa autobusy z Lubina. W pierwszą stronę autobusy wypełnimy produktami niezbędnymi dla Ukraińców, którzy zostali bronić kraju. Natomiast do Lubina wrócimy z około 100 osobową grupą kobiet i dzieci, którzy znajdą tu schronienie – informuje Marcelina Falkiewicz, rzecznik prezydenta Lubina.

Miasto utworzyło subkonto, na które można wpłacać pieniądze, które będą przeznaczone na żywność dla uchodźców w Lubinie.  

Muzeum Historyczne w Lubinie
98 1240 3464 1111 0011 1183 2874
tytuł przelewu: Zbiórka na rzecz Ukrainy

Poprzedni artykułPAX przypomina o „Wieszaku dobroci”
Następny artykułPolkowice pomagają uchodźcom