Od 1 marca do czerwca 2022 w programie projektu „Stres- Stop!” przewidziano ponad 200 konsultacji z różnego rodzaju specjalistami, którzy pomogą poradzić sobie ze stresem i jego skutkami. Działania są możliwe dzięki wsparciu finansowemu KGHM. Realizacją zajmie się Stowarzyszenie PAX i Specjalistyczna Poradnia Rodzinna im Joanny Beretty Molla w Lubinie.

Dzięki projektowi będzie można skorzystać z porad psychologa, terapeuty rodzinnego, terapeuty uzależnień, pedagoga, logopedy i doradcy żywienia. Projekt przewiduje zajęcia zarówno indywidualne, jak i grupowe.

– By się zgłosić wystarczy zadzwonić pod numer 697 672 275. Spotkania będą „na żywo”, ale jeśli wystąpią restrykcje covidowe, to będzie można obejrzeć wszystko online. Jaki jest cel projektu? Wiemy, ze długotrwały stres wpływa na nas i naszą odporność, życie, samopoczucie i decyzje. Problem stresu dotyczy wszystkich niezależnie od wieku. Chodzi nam o to, by nauczyć się radzić sobie ze stresem, by go oswoić. W programie mamy warsztaty grupowe dla rodziców z dziećmi i dla każdego też indywidualnie. Będziemy robić różne rzeczy, które pozwolą się odstresować i twórczo spędzić czas z rodziną – mówi Agnieszka Mowińska, prezes Stowarzyszenia Pax w Lubinie.

fot. PAX

Poprzedni artykułBędzie nabór do nowego projektu PCPR “Inwestuj w swoją przyszłość”
Następny artykułLubin gotowy przyjąć 500 uchodźców z Ukrainy