Prezydent powinien zawetować ustawę LexTVN, którą wczoraj ( 18.12) przegłosowano w Sejmie – mówią uczestnicy protestu w obronie wolnych mediów. Ta ustawa to atak na demokrację – dodają mieszkańcy stolicy polskiej miedzi.

Wyjście na ulicę jest konieczne. Tylko protest i sprzeciw społeczeństwa mogą wpłynąć na prezydenta RP, by zawetował ustawę.

– To jest protest solidarności ze wszystkimi mediami, które może dotknąć podobny los. Nie jest ważne kogo media krytykują. Mogą krytykować każdą ze stron, ale próba niszczenia amerykańskiej firmy w przededniu ogromnego zagrożenia jakie jest ze strony Rosji na Ukrainę, niszczenie relacji ze stanami zjednoczonymi, a także próba odstraszania inwestorów w Polsce, sprawiają, że Polska staje się krajem niestabilnym i niedemokratycznym. Wyjście na ulicę to powiedzenie tej władzy stanowczego nie w stosunku do tego, co ta władza robi. Spodziewamy się, że pod wpływem nacisków nie tylko opozycji, ale przede wszystkim Polaków, administracji Bidena, Komisji Europejskiej myślę, że prezydent może się ugiąć pod presją opinii publicznej w Polsce – mówił w lubińskim rynku Piotr Borys, poseł na Sejm RP.

Poprzedni artykułDziałacze społeczni zapraszają na protest do rynku
Następny artykułNajwięcej na kolej i drogi