W okresie Mikołaja i Nowego Roku Regionalne Centrum Sportowe w Lubinie organizuje świąteczną akcję „Gwiazdka ” dla dzieci i młodzieży z Lubina i okolic. Przewidziano m. in. trening pływacki, zajęcia na ściance wspinaczkowej, zajęcia na kręgielni oraz turniej piłki nożnej. Udział w wydarzeniach jest bezpłatny.

Sportowe gwiazdkowe atrakcje w RCS rozpoczynają się 6 grudnia zajęciami sportowymi z Mikołajem na lodzie. Zajęcia odbędą się o godz. 18.15 na torze lodowym RCS. To impreza skierowana dla dzieci i młodzieży w różnym wieku. Liczne konkurencje sportowe, konkurs wiedzy i zabawy prowadzone będą przez Świętego Mikołaja, który poczęstuje pysznymi słodyczami. Uczestnicy pokrywają jedynie koszt wypożyczenia łyżew.

27 grudnia o godz. 10.00 RCS zaprasza na Gwiazdkowy trening pływacki, czyli naukę pływania dla początkujących i umiejących pływać. Zajęcia odbędą się na basenie Centrum 7 przy ul. Sybiraków 11. Tego samego dnia o godzinie 12.00 zaplanowano też Gwiazdkowe Strzelanie z karabinka pneumatycznego na dystansie 10 metrów dla dzieci i młodzieży. Każdy będzie mógł oddać po 10 strzałów. Zajęcia odbędą się na Strzelnicy przy ul. Baczynowej 3.

Miłośnicy piłki nożnej znajdą coś dla siebie 28 grudnia, godz. 11.00 . To dzień na Turniej Piłki Nożnej przeznaczone jest dla zespołów 5-osobowych z rocznika 2007/2008. System gry uzależniony będzie od ilości drużyn. Aby wziąć udział, wystarczy przyjść w tym dniu na halę sportową przy ul. Odrodzenia 28b.

29 grudnia godzina 11.00 to Gwiazdkowe zajęcia na kręgielni, która otwarta będzie dla wszystkich dzieci. Zajęcia na kręgielni to poznanie i utrwalenie prawidłowych technik rzutu w kręglach klasycznych i bowlingu.

30 grudnia o godz. 11.00 w SP 14 przy ul. Norwida odbędą się zajęcia na ściance wspinaczkowej. Pod okiem wykwalifikowanych instruktorów każdy będzie mógł zmierzyć się ze ścianką wspinaczkową i poznać technikę pokonywania ścianki i zasadami bezpieczeństwa podczas wspinaczki.

30 grudnia o godz. 18.15 zaczną się ostatnie zajęcia z cyklu Sportowej Gwiazdki będą miały miejsce na lodowisku. Przewidziano zmagania sprawnościowe na lodzie połączone z przebojową muzyką. Uczestnicy poniosą tylko opłatę za wypożyczenie łyżew.

Poprzedni artykułKGHM potrójnym laureatem Programu Liderzy Społecznej Odpowiedzialności
Następny artykułUroczystość rozświetlenia choinki