Stypendia za bardzo dobre wyniki w nauce w roku akademickim 2020/2021 odebrali w ratuszu studenci z gminy Polkowice. Była to też okazja do rozmów o ich planach zawodowych.

 

Piętnaścioro studentów otrzymało stypendia za wyniki w nauce, w wysokości po dwa tysiące złotych.

– Stypendium daje dużą szansę i satysfakcję z tego, że to co robię zostało docenione – mówiła  Julia Kurowska, studentka prawa na Uniwersytecie SWPS we Wrocławiu. – Chciałabym zostać radcą prawnym. Interesuje mnie prawo cywilne, ale także prawo administracyjne. Mam nadzieję, że moje marzenia się spełnią – dodaje studentka.

– To jest taki prezent za mój wysiłek – mówi Wojciech Wieszczek, student fizjoterapii na Uniwersytecie Medycznym we Wrocławiu. – Na pewno to mi pomoże, gdyż potrzeba wielu kursów i szkoleń, żeby lepiej wykonywać swoją pracę. W przyszłości chciałbym otworzyć swój gabinet w Polkowicach – dodaje student.

Jak się okazuje, część stypendystów zamierza związać swoją zawodową przyszłość z Polkowicami.

– Jestem dumny z tego, że aż tyle osób z Polkowic zdobywa doskonałe wyniki na różnych uczelniach i cieszę się, że tylu studentów wiąże swoją przyszłość z naszym miastem – mówi Łukasz Puźniecki, Burmistrz Polkowic. – Mam nadzieję, że będziemy mogli wykorzystać ich potencjał naukowy do dalszego rozwoju naszego miasta i regionu – dodaje burmistrz.

Wśród wyróżnionych są absolwenci Zespołu Szkół w Polkowicach, gdzie wcześniej pracowała Ewa Kowalik, zastępca burmistrza ds. społecznych. Dla obu stron było to wyjątkowe spotkanie.

– Tym bardziej, że są to moi wychowankowie, którzy poszli w kierunku, w którym ich kiedyś przygotowywałam – dodaje Ewa Kowalik  wiceburmistrz. – Jestem z nich bardzo dumna, szczególnie że chcą tu wracać. Dziś to są miłe chwile, bo można powspominać. Dla mnie to jakby było wczoraj, a jednak kilka lat już minęło – dodaje wiceburmistrz.

Poprzedni artykułWojskowy sprzęt, grochówka, pieśni patriotyczne, czyli piknik wojskowy – FOTO
Następny artykułBardzo ważna ankieta. Plan Zrównoważonej Mobilności Miejskiej