Jerzy Górski, mistrz świata w podwójnym Ironmanie, osławiony polski triathlonista w Lubinie dba o formę. Spotkaliśmy sportowca w nowo powstałym w Lubinie Centrum medycznym Pro Medical Clinic. Jak podkreślał Górski podczas rozmowy z nami, ruch to zdrowie w każdym zakresie, a o zdrowie trzeba dbać nawet wtedy, gdy nie uprawia się sportów wyczynowo. Triathlonista ma teraz nowy cel – wyrzeźbić ciało, jak Bruce Lee.

Moja pasja to ruch to zdrowie w każdym zakresie – pływanie, jazda rowerem czy bieganie. Do Lubina do Pro Medical przyjechałem, by doprowadzić się do porządku. Są tu wspaniałe ręce, dobra aparatura i wiele innych rzeczy, z których powinno się skorzystać nie tylko uprawiając sport. Trzeba sobie zrobić przegląd – mówił nam Jerzy Górski.

Warto zobaczyć co z naszym układem mięśniowym, co z powięziami, czy nie są przykurczone. Zawsze jest coś, co można poprawić. To wszystko dziś tu otrzymam. Każdy aktywny człowiek powinien zadbać o organizm. To podstawa gdy jesteśmy w ruchu, by być sprawnym. Kiedy cokolwiek robimy oddziałujemy na nasz układ mięśniowy. Wszystko jest narażone na naciągnięcia więc profilaktycznie warto co jakiś czas oddać się w ręce fachowców. Ludzie, którzy chorują to bardzo często ci, którzy nic nie robią, źle się odżywiają, brakuje im ruchu. Natomiast ja mam 67 lat i moim celem życiowym jest, by jutro być nie mniej sprawnym niż dziś. Ta idea mi przyświeca, a teraz na urodziny powiedziałem sobie, że wyrzeźbię ciało jak Bruce Lee. Nie pompuję mięśni, ale chciałbym je odsłonić – zapewnia Jerzy Górski.

W Pro Medical Lubin Jerzy Górski skorzystał m.in. z wlewów witaminowych oraz z komory hiperbarycznej. – Jerzy górski odwiedza nas często. To znana postać. Będzie miał dziś fizjoterapię i masaż. Człowiek aktywny potrzebuje takiej regeneracji. Podczas wysiłku i biegów mięśnie się spinają. Trzeba to rozluźnić. Będzie też korzystał z komory hiperbarycznej. To taka terapia tlenowa. Dostarczamy blisko 93% czystego tlenu do organizmu. To dobra funkcja regeneracji. Wchodzi się do takiej kapsuły, gdzie przechodzi tlen. To trwa godzinę, a w ten sposób regenerujemy cały organizm. Po takim zabiegu dobrze się śpi, nie czuje się zmęczenia, bo organizm jest w pełni dotleniony Jurek dostanie też kroplówki witaminowe na wzmocnienie organizmu. W okresie przeziębień i grypy to ważne by zadbać o zdrowie. Przed wlewami witaminowymi podczas konsultacji lekarz dobiera takie witaminy. Nasz lekarz jest specjalistą chorób wewnętrznych. Takie kroplówki są różne: na odporność, na regenerację, na zdrową skórę czy włosy. Po takim wlewie czuje się od razu energię – wyjaśnia Paweł Brynkiewicz, współwłaściciel sieci Centrum Medycznego Pro Medical.

– Każdy, kto uprawia sport i żyje aktywnie musi zdrowo się odżywiać. Ludzie, którzy nie uprawiają sportu też muszą dostarczać różne witaminy do organizmu. Warto skonsultować się też z dietetykiem. U nas są trzy takie specjalistki z ogromną wiedzą na temat posiłków, jak je stworzyć dla każdego indywidualnie. Istotne jest wymasowanie mięśni, rozbicie spięć. Dzięki temu można funkcjonować bez bólu pleców czy głowy. Tym zajmują się nasi masażyści i fizjoterapeuci. Zadbaliśmy też o treningi z zakresu wad postawy. Poza tym istnieje też możliwość, by zrobić u nas badania laboratoryjne, by sprawdzić stan swojego zdrowia – podkreśla Paweł Brynkiewicz.

Warto wspomnieć, ze zgodnie z wymogami czasów, placówka wykonuje również testy covidowe zarówno PCR, jak i antygenowe.

Poprzedni artykułKGHM otwiera Kwaterę Południową. Żelazny Most powiększony
Następny artykułNowe miejsce dla wychowanków

1 KOMENTARZ

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.