Gmina Polkowice przekaże ponad 50 tys. zł dla szpitala w Bolesławcu. Pieniądze wykorzystane zostaną na zakup łóżek.

Polkowice dbają o swoich mieszkańców leczących się w placówkach poza terenem gminy. Tym razem samorząd wsparł Wojewódzki Szpital Psychiatryczny w Złotoryi. Pieniądze zostaną przekazane na wymianę części wyposażenia. W Wojewódzkim Szpitalu Psychiatrycznym w Złotoryi leczeni są m. in. pacjenci uzależnieni od alkoholu. To jedyna w naszym rejonie placówka tego typu. Właśnie oddział leczący osoby z problemem alkoholowym otrzymał wsparcie z budżetu gminy Polkowice.

– Nie wszystko możemy leczyć na miejscu, dlatego też wspieramy te placówki, do których nasi mieszkańcy docierają – mówi Ewa Kowalik, zastępca burmistrza ds. społecznych. – Jedną z takich placówek jest Wojewódzki szpital Psychiatryczny w Złotoryi. Przekazujemy tej lecznicy 51 600 złotych z przeznaczeniem na zakup łóżek. Jest taka potrzeba ponieważ łóżka są tam często niszczone przez pacjentów – dodaje zastępca burmistrza.

Kwota przekazana szpitalowi pozwoli na zakup około 20 zestawów specjalistycznych łóżek.

– Każda forma pomocy jest dla nas przydatna – podkreśla Rafał Koronkiewicz, dyrektor Wojewódzkiego Szpitala Psychiatrycznego w Złotoryi. – Taka pomoc umożliwia nam wymianę wyposażenia. Leczymy specyficzną grupę pacjentów i to powoduje, że sprzęt częściej się zużywa. Pieniądze te przeznaczymy na wymianą specjalistycznych łóżek i tapczanów w oddziałach zajmujących się leczeniem alkoholizmu. Tych starych nie wyrzucimy. Zostaną zregenerowane i przechowane „na wszelki wypadek” – dodaje dyrektor szpitala.

W ciągu dwóch ostatnich lat w oddziałach zajmujących się leczeniem alkoholizmu przebywało około stu pacjentów z gminy Polkowice.

Poprzedni artykułSkosił kasztanowca i zginął na miejscu
Następny artykułKGHM otwiera Kwaterę Południową. Żelazny Most powiększony