Związek Pracodawców Polska Miedź zaprosił swoich członków na uroczystą galę jubileuszową, jaka odbył się w Centrum Szkutnik w Oborze. Był to czas podsumowań, podziękowań i gratulacji. ZPPM łączy 118 pracodawców, którzy w sumie zatrudniają ok. 36 tys. osób. Związek umożliwia wszystkim zrzeszonym spotkania, wymianę informacji i dzielenie się dobrymi praktykami, organizując jednocześnie mnóstwo szkoleń i konferencji.

W czwartkowej jubileuszowej gali ZPPM zorganizowanej z okazji 25-lecia istnienia tej formacji wzięli udział głównie członkowie Związku, ale nie zabrakło też przedstawicieli instytucji kultury, szkół, uczelni wyższych czy prywatnych przedsiębiorców z branży choćby gastronomicznej, eventowej czy fitness, którzy są sympatykami ZPPM.

– Mamy tutaj kilku ciekawych prelegentów. Jest z nami dr Zofia Dzik prezes Instytutu Humanites, która z wielką pasją zajmuje się kwestiami etyki i technologii, mamy też przedstawicieli organizacji pozarządowych, pracodawców, przedsiębiorców, którzy w czasie panelu będą wypowiadać się na temat tego, co nas czeka. Jest mi niezwykle miło gościć naszych partnerów społecznych, przedstawicieli związków zawodowych. KGHM to nasz największy pracodawca i wspiera tych małych i średnich przedsiębiorców chociażby przez dzielenie się wiedzą – mówiła Beata Staszków, prezes ZPPM.

Działamy szkoleniowo, wymieniamy myśli i poglądy. Takiej pracy, jaka jest w ZPPM nigdy nie jest za dużo. Oczywiście, że ludzie mają sprawy służbowe, interesy i umowy, które trzeba zrealizować, ale poza tym mają też inne możliwości działania, jak te wokół społeczności lokalnej i spraw dla niej ważnych i taką właśnie rolę  pełni forum ZPPM od dłuższego czasu – mówił Marcin Chludziński prezes KGHM Polska Miedź S.A

– Spotkania organizowane przez ZPPM są okazją do wymiany doświadczeń nie tylko między oddziałami, ale też z innymi podmiotami gospodarczymi, z którymi współpracujemy. Pozwala się to wymienić przemyśleniami dotyczącymi tematów gospodarczych. Podmioty zewnętrzne, których przedstawiciele tu trafiają, mogą dowiedzieć się o regulacjach naszych czy o tym, czego oczekujemy. Znając problemy tych firm i ich specyfikę, możemy nasze oczekiwania korygować. Z okazji jubileuszu można życzyć Związkowi, by doświadczenia, które zdobyliśmy przez te lata w tej organizacji, były poszerzane i rozwijane. Pozwolą one działać jeszcze sprawniej i jeszcze bardziej celowo – Paweł Piasecki dyrektor ZG Lubin.

Poprzedni artykułRocznica przedszkola i Dzień Edukacji Narodowej
Następny artykułDoceniają nas – KGHM z nagrodami za raport roczny i z „Bursztynem Polskiej Gospodarki”