Miesiąc profilaktyki wczesnego wykrywania raka pierwsi trwa. Październik miesiącem różowej wstążki, czyli promowania i badań diagnostycznych i zachęcania pań w różnym wieku do badania się. Miedziowe Centrum zdrowia zaprasza kobiety na badania zarówno w ramach programu profilaktycznego, jak i w innych możliwych formach. Rak piersi jest wciąż poważnym schorzeniem Polek.

Czas pandemii koronawirusa nie sprzyja diagnostyce. Pacjenci z różnych powodów nie poddają się badaniom kontrolnym. Duży wpływ na to miały obostrzenia pandemiczne, ale tez obawy przed pójściem do przychodni.

Mamy za sobą trudny rok. Przed pandemią robiliśmy do 5 tys. mammografii rocznie. W zeszłym roku zrobiliśmy ich zaledwie 2 tys. W tym roku będzie trochę lepiej, bo mamy październik, a wykonaliśmy ich już 2 tys. To ciągle jest niezadowalające. W naszym regionie zgłaszalność na badania w ramach bezpłatnego programu profilaktycznego który prowadzimy to 20%. W skali kraju to do 40% – mówi Ewa Nienartowicz, kierownik Zakładu Diagnostyki Obrazowej w szpitalu MCZ S.A. w Lubinie.

Do badań profilaktycznych powinno się zachęcać przez cały rok, ale już tak się przyjęło, że szczególny nacisk kładzie się na to w październiku, czyli w tzw., miesiącu różowej wstążki. W związku z tym MCZ zachęca kobiety dodatkowymi prezentami. Pacjentki Abonamentowej Opieki Medycznej w „MCZ” S.A. w Lubinie 30 badań Ultrasonograficznych piersi, które będą wykonane w dniach13.10.2021 oraz 27.10.2021 od godziny 14.00 . Zapisy pod nr tel. 76/ 84 60 379

Zaś w ramach współpracy z UNIKATONIĄ Concept SPA & Wellness dla 15 pań, które od 11.10.2021 do końca miesiąca zapiszą się na badanie USG piersi w Ramach Różowej Wstążki jest do rozdania 15 voucherów do wykorzystania w Unikatoni Concept SPA & Wellness. Warunkiem udziału w akcji jest posiadanie zaproszenia, które można otrzymać podczas wizyty w UNIKATONIi.

15 losowo wybranych pań, które w „Różowym Październiku” wykonają badanie mammograficznew ramach Profilaktyki Raka Sutka https://mcz.pl/pl/programy-profilaktyczne-793, otrzyma voucher do wykorzystania
w UNIKATONI Concept SPA & Wellness.

Poprzedni artykułKonkurencja bez szans. Polkowiczanki na podium
Następny artykułBieg charytatywny dla Dawidka