Ruszyła kolejna edycja jednego z najpopularniejszych miejskich programów zdrowotnych „Grypa 60+”. Polkowiccy seniorzy mogą się już zapisywać na bezpłatne szczepienie.

 

Seniorzy, którzy ukończyli 60. rok życia mogą się bezpłatnie zaszczepić przeciwko grypie. Polkowickie Centrum Usług Zdrowotnych uruchomiło rejestrację telefoniczną.

– Rozpoczęliśmy program szczepień na grypę. To jest jeden z elementów naszej troski o polkowickich seniorów. Zdrowie polkowiczan jest dla mnie priorytetem – mówi Łukasz Puźniecki, Burmistrz Polkowic.

Zapisy odbywają się codziennie, od godziny 8 do 14. Wystarczy zadzwonić pod numer 76 746 08 07.

Program bezpłatnych szczepień przeciwko grypie finansowany jest z budżetu gminy Polkowice.

Jednocześnie w polkowickiej przychodni realizowany jest rządowy program szczepień przeciwko grypie. Z darmowych szczepień mogą skorzystać medycy i osoby zatrudnione w placówkach medycznych, farmaceuci i pracownicy aptek, diagności laboratoryjni, nauczyciele akademicy i inne osoby prowadzące w uczelni zajęcia ze studentami lub doktorantami oraz inne osoby zatrudnione na uczelni. Z darmowych szczepień skorzystać mogą także studenci i doktoranci uczestniczący w zajęciach  z udziałem pacjentów, osoby zatrudnione w organach Państwowej Inspekcji Farmaceutycznej, wykonujące czynności kontrolne lub inspekcyjne, pracownicy pomocy społecznej, w tym zatrudnieni w placówkach zapewniających całodobową opiekę osobom niepełnosprawnym, przewlekle chorym lub osobom w podeszłym wieku, a także pacjenci zakładów opiekuńczo- leczniczych, zakładów pielęgnacyjno- opiekuńczych oraz hospicjów stacjonarnych lub domowych i oddziałów medycyny paliatywnej.

Zgłaszać się mogą również osoby przebywające w domu pomocy społecznej lub w placówce zapewniającej całodobową opiekę osobom niepełnosprawnym, przewlekle chorym lub osobom w podeszłym wieku. Rządowym programem objęci są również nauczyciele i inne osoby pracujące w przedszkolu, innej formie wychowania przedszkolnego, szkole lub placówce działającej w systemie oświaty, placówce wsparcia dziennego, placówce opiekuńczo- wychowawczej, regionalnej placówce opiekuńczo- terapeutycznej, interwencyjnym ośrodku preadopcyjnym, w ramach opieki nad dziećmi w wieku do lat 3. Szczepić mogą się także funkcjonariusze albo żołnierze Sił Zbrojnych Rzeczypospolitej Polskiej, Policji, Straży Granicznej, Państwowej Straży Pożarnej, Straży Miejskiej, członkowie OSP,  a także seniorzy urodzeni nie później niż w 1946 roku. Chętni mogą się zgłaszać w Polkowickim Centrum Usług Zdrowotnych, pod numerem telefonu: 76 746 08 07.

Poprzedni artykułKGHM wspiera uczelnie wyższe i rozwija program Kompetentni w branży
Następny artykułW imieniu kibiców pytaliśmy nowego prezesa Zagłębia Lubin