Społeczna lodówka w Lubinie istnieje od 28 sierpnia, a zyskała już sobie fanów zarówno wśród tych, którzy zostawiają w niej żywność, jak i wśród tych, którzy po jedzenie przychodzą. Do grona uzupełniających produkty dołączył klub Unikatonia Concept SPA & Wellness Lubina.

20 września do grona tych, którzy chcą uzupełniać społeczną lodówkę w Lubinie dołączyła Unikatonia z Lubina.

– Uważamy, że takie akcje są bardzo potrzebne. Jako SPA i jako restauracja czujemy się wręcz w obowiązku, by dokładać do tej inicjatywy cegiełkę. Deklarujemy, że będziemy tu cyklicznie i regularnie. W sytuacjach, gdy mamy imprezy, a zostaje nam jedzenie i by ono się nie zmarnowało, będzie trafiało tutaj, czyli do tych, którzy tego potrzebują – mówi Maja Adamańczyk-Zych z Unikatonii.

– Unikatonia dziś daje bardzo dobry przykład. Jesteśmy ogromnie wdzięczni, że ta restauracja podjęła temat i odpowiedziała na prośbę, którą kierowaliśmy do lubińskich przedsiębiorców i restauratorów – mówi Edyta Zawadzka, jedna z założycieli lodówki społecznej w Lubinie.

Już wiadomo, że trwa akcja zbiórki pieniędzy na kolejną lodówkę społeczną, która pojawiłaby się na lubińskim Przylesiu. Tym razem współpracę w realizacji tego projektu deklaruje SM Przylesie. Pierwsza lodówka działa przy ulicy Karkonoskiej nieopodal siedzimy SM Nasza Chata. Zamontowano tam monitoring, a wolontariusze regularnie myją urządzenie, sprawdzają czy produkty jakie się w niej znajdują są świeże.

W chwili, gdy towarzyszyliśmy darczyńcom z Unikatonii na miejscu stawił się lubinianin, który zapewnia, że korzysta z pozostawionej żywności praktycznie codziennie. Jego budżet jest bardzo niski więc żywność pozostawiana w lodówce społecznej jest dla niego bardzo ważna.

Jeśli nasi czytelnicy chcą wesprzeć zbiórkę pieniędzy na kolejną lodówkę społeczną mogą to zrobić pod tym linkiem: https://zrzutka.pl/8knkgj

Poprzedni artykułBieg charytatywny w Koźlicach po raz piąty – FOTO
Następny artykułDzień Przedszkolaka. Mnóstwo atrakcji w PM „Słoneczko”