Lubińscy policjanci zatrzymali nietrzeźwego kierowcę ciężarówki, osobówki i roweru – nie jest istotne jakim pojazdem poruszamy się w ruchu drogowym, istotne jest czy jesteśmy trzeźwi i nie zagrażamy innym użytkownikom. Ci, których policjanci zatrzymają odpowiedzą za złamanie prawa i niesienie zagrożenia dla innych.

 

16 września 2021 przed godziną 7:00 policjanci ruchu drogowego zatrzymali kierowcę fiata od którego wyczuli alkohol. Badanie na jego zawartość wykazało, że kierujący 59-latek miał w organizmie ponad 0,7 promila alkoholu. Mężczyzna stracił swoje uprawnienia do kierowania pojazdami. Kolejnego nietrzeźwego kierującego zatrzymali policjanci z Rudnej.

– Mężczyzna jechał ciężarówką. Okazał się nim 61 – latek z województwa śląskiego. Badanie alkomatem wykazało w organizmie mężczyzny 0,3 promila alkoholu. Podobnie jak poprzednik, stracił swoje uprawnienia do kierowania pojazdami. Z uwagi na mniejsze stężenie alkoholu, będzie odpowiadał za popełnione wykroczenie. Na ulicy Kolejowej patrol z drogówki zauważył rowerzystę, którego styl jazdy wskazywał, że może być nietrzeźwy. Postanowili go skontrolować. Od razu wyczuli silną woń alkoholu. Alkomat wskazał u 42 – letniego mężczyzny ponad 2,5 promila alkoholu w organizmie. Pamiętajmy, że pijany rowerzysta również może spowodować zagrożenie dla siebie i innych uczestników ruchu. Za kierowanie jednośladem będąc nietrzeźwym przewidziane są określone konsekwencje. Możliwa jest grzywna, areszt, a także zakaz prowadzenia pojazdów innych niż mechaniczne nawet do 3 lat – informuje asp. szt. Sylwia Serafin, oficer prasowy KPP w Lubinie

Na ul. Komisji Edukacji Narodowej policjanci z prewencji zatrzymali 29 –letniego kierowcę forda, który kierował swoim autem, mając sądowy zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych.

Wszyscy zatrzymani kierowcy poniosą konsekwencje za swoje czyny. Za kierowanie pojazdem pod wpływem alkoholu grozi kara pozbawienia wolności do 2 lat, kara grzywny i zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych. Natomiast za niestosowanie się do zakazu sądowego zagrożona jest karą pozbawienia wolności do lat 5.

 

 

Poprzedni artykułW hołdzie ofiarom w Dniu Sybiraka – FOTO
Następny artykułBieg charytatywny w Koźlicach po raz piąty – FOTO