KGHM Polska Miedź S.A. już po raz trzeci organizuje plebiscyt, w którym wyróżnia najwybitniejszych Polaków rozsławiających nasz kraj dzięki osiągnięciom w dziedzinach nauki, kultury i sportu.

KGHM przykłada szczególną wartość do promowania kraju w najistotniejszych dziedzinach życia. Plebiscyt docenia tych, którzy pracują na wizerunek Polski i przyczyniają się do rozsławiania kraju, jego kultury, sukcesów i historii. W tym roku, ze względu na przerwę spowodowaną pandemią, równocześnie rozstrzygnięta zostanie zeszłoroczna edycja konkursu.

Dotychczasowe zainteresowanie konkursem i nagrodą przekroczyło nasze oczekiwania. Stąd kolejna edycja. KGHM z racji znaczenia dla światowej gospodarki oraz aktywności na arenie międzynarodowej jest powszechnie uważany za „ambasadora Polski” na świecie. Promocja wybitnych osobistości i ich osiągnięć ma dwa cele: dziękujemy najlepszym i zachęcamy innych do opowiadania o naszym kraju. Szukamy często nieoczywistych laureatów, takich, którzy na co dzień nie są na pierwszych stronach gazet, mimo, że są uznanymi ekspertami – powiedział Marcin Chludziński, prezes KGHM Polska Miedź S.A.

Zgłoszenia kandydatów do nagród może dokonać każdy. Wyróżnienia przyznawane są w czterech kategoriach: nagroda publiczności, ambasador polskiej nauki, ambasador polskiego sportu oraz ambasador kultury polskiej. Ponadto Nagrodę Specjalną wręczy prezes KGHM Polska Miedź S.A., Marcin Chludziński. Otrzyma ją osoba, która przyczyniła się do tworzenia dobrego wizerunku polskich przedsiębiorców za granicą.

Spośród nadesłanych propozycji wybranych zostanie po 10 osób w każdej kategorii. Zwycięzcę ogłosi kapituła konkursu. Finałowa gala zaplanowana jest na połowę października. Zapraszamy do udziału w plebiscycie, swojego kandydata można zgłosić wypełniając formularz na stronie ambasadorpolski.wp.pl.

inf. KGHM

Poprzedni artykułUczniowie z polkowickich szkół wzięli udział w tanecznej akcji – flash mob
Następny artykułZmiany w polkowickim Przedsiębiorstwie Gospodarki Miejskiej