Trwa druga edycja „Polkowickiej Złotej Rączki PLUS”. Mieszkańcy gminy powyżej 65. roku życia, samotni lub opiekujący się osobami niepełnosprawnymi mogą liczyć na bezpłatną pomoc przy drobnych pracach i usterkach domowych.

Złota rączka” pomaga potrzebującym od 1 lutego. Do końca sierpnia z tej formy wsparcia skorzystało prawie 80 osób.

Zadanie skierowane jest do mieszkańców gminy, którzy są samotni, nie pracują zawodowo i mają powyżej 65 lat lub prowadzą wspólne gospodarstwo domowe z osobą w wieku powyżej 65. roku życia – przypomina Beata Puławska, dyrektor Ośrodka Pomocy Społecznej w Polkowicach, realizatora zadania. – Dotyczy to też osób samotnych, które opiekują się osobami niepełnosprawnymi – dodaje.

Najczęściej zgłaszane usterki i naprawy to, między innymi, montaż węża prysznicowego, udrożnienie rur, naprawa cieknącej spłuczki, zamontowanie żyrandola, wymiana gniazdek i łączników elektrycznych, montaż zamków, zawieszenie półki czy naprawa szafki.

Zgłoszenia przyjmowane są telefonicznie pod numerem 570 380 342, od poniedziałku do piątku w godzinach od 8 do 15. Zakres pomocy obejmuje drobne naprawy, niewymagające natychmiastowej interwencji, specjalistycznej wiedzy czy uprawnień. Wykonywane są one wyłącznie w miejscu zamieszkania osoby, która takiej pomocy potrzebuje.

Program potrwa do końca roku, z wyłączeniem niedziel, świąt i dni ustawowo wolnych od pracy. Konserwatorzy pomagający przy drobnych pracach i usterkach domowych są zaszczepieni przeciwko COVID-19.

Zachęcamy do korzystania z pomocy „złotej rączki”, a także do zgłaszania osób z naszego otoczenia, o których wiemy, że takiej pomocy potrzebują – mówi Ewa Kowalik, zastępca burmistrza ds. społecznych.

Przypominamy, że pomoc przy drobnych pracach domowych jest bezpłatna, ale czasem potrzebna jest np. nowa część. Jeśli jej koszt przekroczy 30 złotych, to różnicę dopłaca senior.

Poprzedni artykułGłosujemy i wybieramy projekty PBO
Następny artykułUwaga deratyzacja!