Wszystko zaczyna się od Mistrza” pod takim hasłem rusza tegoroczna odsłona programu KGHM „Kompetentni w branży górniczo hutniczej”. W nowym roku szkolnym miedziowy gigant wesprze uczniów i pedagogów.

– W KGHM szczególną uwagę przywiązujemy do szkolnictwa branżowego i technicznego. Wiemy, jak cenni są specjaliści i wspieramy ich kształcenie w programie „Kompetentni w branży”. Rozumiemy wyzwania zmieniającego się świata, potrzeby innowacyjnej gospodarki i ambicje młodych ludzi. Dlatego, tak ważne jest przygotowanie przyszłych kadr: górników, hutników, elektryków, automatyków czy mechatroników. Dajemy możliwości i nagradzamy najlepszych – napisał w liście do kadry nauczycielskiej i uczniów Marcin Chludziński, Prezes Zarządu KGHM Polska Miedź S.A.

W roku szkolnym 2021/2022 w klasach patronackich 9 szkół Zagłębia Miedziowego kształcą się uczniowie zarówno techników, jak i szkół branżowych I stopnia. Młodzież uczy się w zawodach m.in. elektryka, technika elektronika, mechatronika, operatora zespołu maszyn i urządzeń przeróbczych czy technika podziemnej eksploatacji kopalin innych niż węgiel kamienny. W klasach patronackich KGHM jest już ponad 1900 osób, blisko 450 spośród nich to pierwszoklasiści.

Program „Kompetentni w branży górniczo-hutniczej. KGHM-kluczowy partner w kształceniu zawodowym”, rozpoczął się w 2018 roku i obejmuje uczniów szkół z powiatów: legnickiego, bolesławieckiego, lubińskiego, głogowskiego oraz polkowickiego. Celem programu jest ścisła współpraca na linii szkoła – KGHM. Dzięki temu edukacja jest zgodna z realnymi wymaganiami biznesu oraz najnowszymi osiągnięciami przemysłu miedziowego.

Podopieczni programu mają dostęp do materiałów dydaktycznych i merytorycznej pomocy pracowników Spółki. Mogą odbyć praktyki w oddziałach KGHM i przede wszystkim korzystają z dedykowanego im programu stypendialnego. Tylko w ubiegłym roku szkolnym do rąk uczniów klas patronackich trafiło ponad dziewięćdziesiąt tysięcy złotych.

Uczniowie klas patronackich mają także realną szansę na karierę w miedziowej Spółce. Pierwsi absolwenci programu Kompetentni w branży już znaleźli zatrudnienie w oddziałach Polskiej Miedzi.

Uczniowie, którzy w tym roku dołączają do programu „Kompetentni w branży” otrzymali od KGHM „Mistrzowskie gadżety”, które na co dzień przydadzą się im w zdobywaniu wiedzy.

inf. KGHM 

fot,. archiwum

Poprzedni artykułWitaj szkoło, czyli czas na rok szkolny 2021/22 – FOTO
Następny artykułDożynki gminne w Sobinie