Trzy statuetki, w stu procentach wygrane w Gdańsku Międzynarodowe Zawody Esensai Championship 2021 w kategorii półprofesjonalistek to efekt kilku lat pracy Patrycji Fijoł z Lubina. 19-latka niegdyś trenowała pływanie, które zamieniała na Pole Dance. Choć na pierwszy rzut oka taniec na rurze w wysokich butach zdaje się być prostą sprawą, to jak się okazuje sport ten wymaga naprawdę regularnych treningów i sporo zacięcia.

Kiedy w Gdańsku  usłyszała swoje nazwisko jako zwyciężczyni, nie mogła w to uwierzyć. Choć od soboty 14 sierpnia minęło już kilka dni, to ona wciąż kipi z radości – Patrycja Fijoł – bezdyskusyjna mistrzyni w kategorii półprofesjonalnej na Międzynarodowych Zawodach Esensai Championship 2021 w Gdańsku zgarnęła wszystkie statuetki. Exotic Pole Dance to jej żywioł.

– Wygrałam w swojej kategorii, nagrodę publiczności i za najlepszy występ w tych zawodach, czyli całe zawody. Nie mogłam w to uwierzyć – mówi Patrycja i zapewnia, że trenowanie tego sportu pozwala wzmocnić całą sylwetkę.

Podczas zawodów każda z zawodniczek miała mieć przygotowany taniec według własnej choreografii, trwający do 3 min 30 sek.

Jeśli wszystko pójdzie dobrze, to jeszcze w tym roku w październiku wystąpi już w kategorii profesjonalistek na zawodach w Bydgoszczy. Została też zaklasyfikowana do międzynarodowych zmagań w przyszłym roku we Włoszech, gdzie spotka się jako zawodniczka z instruktorkami, od których dotąd się uczy. 

Na co dzień jest instruktorką Pole Dance w studio Pole Dance Sunrise w Lubinie.

 

Poprzedni artykułFestiwal Folklorystyczny Świat Pod Kyczerą
Następny artykułWolne sądy, wolne media, czyli protest sędziów z regionu – FOTO