Regionalne Centrum Sportowe w Lubinie ruszyło z szeregiem atrakcji dla dzieci i młodzieży w ramach akcji LATO 2021. Na początek zaproszono młodych lubinian na basen kryty i na wspinaczkę, ale tym razem nie na ściance w SP 14, lecz na lubińskim Kielichu. Obiekt udostępniło w tym celu Stowarzyszenie Miłośników Gór z Lubina.

Zajęcia na Kielichu poprowadzili instruktorzy z Uczniowskiego Klubu Sportowego Miedziani z Lubina. Zadbano o sprzęt i profesjonalną opiekę z instruktarzem. Zajęcia, jak wszystkie w ramach letnich sportowych atrakcji od RCS, były bezpłatne.

Po raz pierwszy zorganizowaliśmy to na lubińskim Kielichu dzięki uprzejmości Towarzystwa Miłośników Gór. Wieża jest bardzo wysoka i atrakcyjna. Widać, że dzieci z chęcią uczestniczą. Poza tym mają też możliwość wejścia na samą górę i zobaczenia panoramy Lubina z samej wieży. Mamy też dodatkowe zajęcia jak strzelanie z łuku. Przygotowaliśmy parasole, by można było się schować przed słońcem. Zadbaliśmy o wodę i słodycze – mówił Romuald Kujawa z RCS w Lubinie.

Już 6 lipca na stadionie RCS odbędzie się Turniej Piłki nożnej Euro Cup, zaś w czwartek również w tej lokalizacji zawody rowerowe MTB. W planach są jeszcze zajęcia na kręgielni, strzelanie z broni pneumatycznej, piłka ręczna z Kają Załęczną czy plażowy Turniej Piłki Plażowej na basenie odkrytym.

Poprzedni artykułZadeptać raka. Charytatywna akcja mieszkańców Polkowic
Następny artykułBezpłatne USG jamy brzusznej