KGHM Polska Miedź S.A. wysłał w Polskę TIR, który jest multimedialną wystawą dającą zwiedzającym obraz pracy w kopalni czy w hucie. Gry i zabawy dla najmłodszych, wirtualna podróż w głąb ziemi i mnóstwo innych ciekawostek cieszy się ogromną popularnością. 3 lipca TIR przyjechał do Lubina. Do godz. 20 będzie cieszył oczy lubinian, którzy tłumnie odwiedzają wystawę.

Wystawa przygotowana z okazji 60-lecia KGHM Polska Miedź S.A. była już we Wrocławiu, Krakowie czy Katowicach. 23 lipca pojawiła się w Lubinie, 10 lipca będzie w Głogowie, 16.07 w Bolesławcu, 18.07 w Legnicy a 24.07 w Polkowicach. Potem ruszy nad morze.

Bardzo się cieszymy, że wystawa dojechała na Dolny Śląsk. Zapraszamy serdecznie do tego, by ją zobaczyć, bo warto. Jest w pełni multimedialna. Sporo tam informacji i ciekawostek na temat miedzi, złota i srebra. To są metale, które kojarzą się z KGHM. Jesteśmy światowym producentem srebra na pierwszym miejscu we wszystkich rankingach więc warto zobaczyć dlaczego. To ciekawe miejsce. W środku można zobaczyć, jak wygląda praca górników i hutników. Jest tam specjalne pomieszczenie, do którego można wejść i zobaczyć, jak to jest zjechać kilometr pod ziemię i zobaczyć, co tam się znajduje, przekonać się, jak wygląda praca górników, poczuj, jakby się jechało specjalnym samochodem na przodek czy na kratę, gdzie codzienny urobek jest składowany, rozdrabniany by mógł zostać przetransportowany do naszych dalszych zakładów – mówi Sylwia Jurgiel, rzecznik prasowy KGHM Polska Miedź S.A.

Dzięki ekspozycji można zrozumieć proces produkcji miedzi i dowiedzieć się wielu ciekawych rzeczy o regionie i miedziowej spółce.

Poprzedni artykułKto zaprószył ogień w budynku? – FOTO
Następny artykułZadeptać raka. Charytatywna akcja mieszkańców Polkowic