Co zrobić, by przeżyć wspólnie 50 lat w małżeństwie? Na to pytanie chętnie odpowiadali lubinianie, którzy we wtorek 29 czerwca z rąk prezydenta Lubina odebrali medale za długoletnie pożycie małżeńskie. Uroczystości potrwają do czwartku włącznie. W sumie odznaczone będą 94 par.

W kawiarni pod Muzami w Lubinie pierwsze 30 par odebrało medale za długoletnie pożycie małżeńskie. Z racji zeszłorocznych obostrzeń pandemicznych, ci lubinianie, którzy swoje złote gody obchodzili w 2020 roku odbiorą odznaczenia również teraz. Docelowo uhonorowane będą 94 pary.

– Jesteśmy razem 52 lata. Wystarczy się kochać, nie gniewać się, a jeśli są nieporozumienia koniecznie rozmawiać. Nigdy się nie gniewaliśmy. Rozmawialiśmy ze sobą natychmiast., To najważniejsze. Dużo też trzeba wybaczać – mówili Elżbieta i Stanisław Bartkieiwcz.

– Drodzy państwo na pewno spotykaliście się z różnymi sytuacjami, ale potrafiliście sobie zaufać, wybaczyć i na pewno wspierać się w trudnych sytuacjach, bo życie przecież nie jest łatwe – mówił do zebranych Robert Raczyński, prezydent Lubina.

Poprzedni artykułWalczą z awariami i nielegalnymi podłączeniami
Następny artykułPolkowiczanin Arkadiusz Michalski najlepszym sztangistą