Podopieczne Bożeny Karkut zostały zaproszone przez starostę lubińskiego, który nie krył dumy i radości z możliwości osobistego pogratulowania im podwójnego sukcesu. Prezes klubu MKS Zagłębie Lubin potwierdził podczas spotkania, że lubinianki zagrają w europejskiej lidze i puchary. Pieniądze znajdą się na ten ważny w piłce ręcznej cel.

Choć od podwójnego sukcesu piłkarek ręcznych MKS Zagłębie Lubin minęło już kilka dni, to stolica polskiej miedzi wciąż świętuje. Mistrzynie Polski i zdobywczynie Pucharu Polski spotkały się ze starostą lubińskim, który przygotował dla nich drobne upominki i nie krył radości oraz dumy. Prezes klubu, Witold Kulesza pęka z dumy, ale jak mówi mieści się  w marynarce, bo chyba trochę z tych emocji schudł. Zapewnia zaś, że dziewczyny zagrają w lidze europejskiej i  będą grały w pucharach.

– Zawsze człowiek dąży do czegoś więcej. Zdajemy sobie sprawę, bo długo walczyłyśmy w  finałach, ze to nie jest takie łatwe, by co roku to powtarzać. Pierwszy główny cel to utrzymać się na tronie, ale słyszymy, ze jest zielone światło i pogramy w pucharach. Spróbujemy powalczyć – mówiła podczas spotkania Bożena Karkut, trenerka mistrzyń.

Fani będą mieli okazję osobiście pogratulować Złotkom w czwartek 10 czerwca o 18:00 w lubińskim rynku. Zaplanowano wówczas dużą uroczystość.

Poprzedni artykułInwestycja ukończona. Jest już ścieżka rowerowa i chodnik
Następny artykułUczniowie polkowickich szkół spotkali się na boisku