W najbliższy weekend w Parku Leśnym w Lubinie na mieszkańców czeka Festiwal Kwiatów organizowany przez Muzeum Historyczne. Poza możliwością zakupu i podziwiania kwiatów i innych roślin, będzie okazja wzięcia udziału w bezpłatnych warsztatach i w spotkaniu z Witoldem Czuksanowem.

22 i 23 maja w sobotę i w niedzielę szykuje się raj dla miłośników kwiatów i różnorodnych roślin. W parku Leśnym będzie miał miejsce Festiwal Kwiatów, który tym razem będzie bardziej kiermaszem.

– Będzie 50 wystawców. Przynajmniej połowa z nich to kwiaty i rośliny. Reszta to te nasze codzienne przyjemności. Dużo jedzenia, jak sery regionalne, wina ekologiczne, browary czy miody, ale też dużo innych atrakcji zwłaszcza kierowany do dzieci. Będą kucyki, na których dzieci będą mogły się przejechać ścieżkami Parku Leśnego będzie jak zawsze otwarty park linowy do którego zapraszamy nie tylko dzieci, ale całe rodziny. Mamy nadzieję, że pogoda dopisze na tyle, byśmy mogli miło spędzić ten weekend. Wstęp na kiermasz jest bezpłatny – mówi Olga Spiak z Muzeum Historycznego w Lubinie.

Kiermasz każdego dnia będzie trwał od 9:00 do 18:00. Trzeba jednak pamiętać, że podchodząc do stoisk na kiermaszu należy mieć maseczkę mimo, że od 15 maja obowiązek ten nie jest już aktualny na wolnej przestrzeni.

Na uczestników Kiermaszu czekają liczne atrakcje, głównie dla dzieci, które będą mogły np. pojeździć na kucyku lub zrobić swój mały ogród. W niedzielę  pojawi się Witold Czuksanow, z którym co półtorej godziny począwszy do 10:00 będzie można wziąć udział w spacerze z mini wykładem o roślinach. Na zajęcia z tym znanym ogrodnikiem należy się wcześniej zapisać w punkcie informacyjnym na terenie Parku.

fot. Muzeum Historyczne

Poprzedni artykułMistrzynie Polski z Lubina z Kolejami Dolnośląskimi na trasie
Następny artykułInauguracja polkowickiej „Szprychy”. Samorządowcy na rowerach