Patriotyczne graffiti już ciesz oczy na ścianie biblioteki miejskiej przy ulicy odrodzenia. O wizerunek ważny dla historii Żołnierzy Wyklętych zadbali działacze Stowarzyszenia Sympatyków Zagłębia Lubin „Zagłębie Fanatyków”. Graf jest jednym z elementów kampanii edukacyjnej poświęconej Aldonie i Antoniemu Rymszy.

Pierwsza część garffiti zdobi już ścianę biblioteki przy Odrodzenia w Lubinie od marca.

– Teraz zrobiliśmy drugą część projektu. Domalowaliśmy tam Narodowy Krzyż Sił Zbrojnych i postacie Antoniego i Aldony Rymszy, które zostały namalowane na drugiej części muru. Projekt jest skończony – informuje Paweł Kijowski ze Stowarzyszenia Sympatyków Zagłębia Lubin „Zagłębie Fanatyków”.

Środki finansowe na wykonanie projektu zebrali sami kibice najpierw podczas zbiórki organizowanej na platformie zrzutka.pl, potem wspierając działania indywidualnie. Duży wkład mieli fani piłki nożnej z Lubina z tak zwanej Miedziowej Emigracji.

Dziękujemy wszystkim, którzy nam pomogli. Dzięki nim projekt został ukończony – dodaje Paweł Kijowski, który zaprasza jednocześnie na fan page Zagłębia Fanatyków, gdzie można zapoznać się z publikacjami na temat Żołnierzy Wyklętych Aldony i Antoniego Rymszy. Publikacje historyczne są kolejnym elementem kampanii edukacyjnej.

Poprzedni artykułRaczyński wsadził znowu kij w …wysypisko
Następny artykułTrwa przebudowa oczyszczalni ścieków w Raszówce