Inwestycja na Polkowicach Dolnych obejmuje budowę odcinka sieci wodociągowej oraz sieci kanalizacji sanitarnej na ulicy Fiołkowej. Jedna część tej ulicy posiada częściowe uzbrojenie w sieć wodociągową, kanalizację sanitarną, sieć gazową z przyłączami, kable energetyczne i telekomunikacyjne. Polkowicki PGM postanowił zająć się częścią tej drogi do skrzyżowania z Aleją Jana Pawła II.

 

Oszczędność czasu i pieniędzy dla budujących się przy ulicy Fiołkowej na Polkowicach Dolnych, jak i komfort i bezpieczeństwo dla mieszkańców środkowej części Jędrzychowa. To korzyści z nowych inwestycji, jakich podejmuje się Przedsiębiorstwo Gospodarki Miejskiej w Polkowicach. Ogłoszono przetargi na budowę nowych sieci wodociągowych oraz odcinka sieci kanalizacji sanitarnej w tych właśnie miejscach.

– Teren ten mocno i prężnie się rozbudowuje. Dodatkowo wiemy, że gmina Polkowice zamierza budować tam drogę. Jest to więc najlepszy moment, by zainwestować w sieć wodociągową wraz z kanalizacją sanitarną – mówi Jacek Kaszuba, prezes PGM w Polkowicach. – Gotowa sieć to dla osób, które będą się tam budować oszczędność czasu i pieniędzy. Wszystko będą mieli właściwie w zasięgu ręki – dodaje.

Osiedle Polkowice Dolne niezwykle prężnie się rozwija, w związku z tym na bieżąco PGM weryfikuje potrzeby, związane z rozbudową sieci. Tereny zamieszkałe posiadają już infrastrukturę techniczną. Nowe inwestycje są planowane we współpracy i w porozumieniu z Gminą Polkowice.

Inna sytuacja jest natomiast w Jędrzychowie, gdzie w 2017 roku przejęto sieć wodociągową od należącej do grupy kapitałowej KGHM spółki Energetyka. Wieś co prawda jest w pełni skanalizowana, jednak sieć wodociągowa pochodzi z lat 70-tych. Oznacza to, że woda płynie rurami mocno wyeksploatowanymi.

– Nasza spółka od przejęcia sieci systematycznie ją naprawia i modernizuje. Udało się wybudować nową sieć w Nowinkach. Teraz czas na kolejne części miejscowości. Dzięki tym inwestycjom będziemy mieli zmodernizowaną znaczną część sieci wodociągowej w Jędrzychowie, a będziemy dążyć do tego, by wszyscy mieszkańcy wsi mogli cieszyć się bardzo dobrym ciśnieniem wody i jej nieprzerwanymi dostawami – mówi Mariusz Ogrodnik, zastępca kierownika ds. infrastruktury sieciowej.

Tę inwestycję będzie można zrealizować dzięki współpracy z powiatem polkowickim, jak i gminą Polkowice, gdyż potrzebne były zgody na ingerencję w drogi należące do tych dwóch samorządów. Przedsiębiorstwo Gospodarki Miejskiej w Polkowicach na bieżąco analizuje gospodarkę wodno-kanalizacyjną w gminie Polkowice.

– Dla mnie priorytetem stworzenie takie sieci wodno-kanalizacyjnej w gminie Polkowice, który pozwoli na efektywne i oszczędne gospodarowanie tym obszarem – mówi szef polkowickiego PGM-u. – Zamierzamy inwestować w nowe instalacje na terenach rozbudowujących się, jak Polkowice Dolne, ale nie zapominamy o takich obszarach, gdzie sieci są wyeksmitowane i należy je możliwie szybko wymienić, jak w przypadku Jędrzychowa. Obydwie inwestycje zostaną sfinansowane z budżetu spółki. W tej chwili PGM oczekuje na oferty od wykonawców obu inwestycji. Przedsięwzięcia powinny zakończyć się w drugiej połowie roku.

Poprzedni artykułDzień Niezapominajki. Pochód w kolorze niebieskim przeszedł ulicami Polkowic
Następny artykułPiknik na „Gliniankach”