Bogusław Szpytma, wicewojewoda dolnośląski odwiedził Polkowice. Działania samorządu i służby zdrowia ocenił na szóstkę.

 

W ciągu czterech dni pracy Powszechnego Punktu Szczepień zlokalizowanego w Szkole Podstawowej nr 3, z iniekcji przeciwko COVID-19 skorzystało ponad 2 tys. osób. To miejsce jest znakomicie przygotowane do przyjmowania i obsługi pacjentów. Duża szóstka! – komplementował działania samorządowców i pracowników służby zdrowia Bogusław Szpytma, wicewojewoda dolnośląski, który odwiedził Polkowice.

– W sumie mamy już ponad pięć tysięcy zaszczepionych, a do końca maja powinno to być piętnaście tysięcy – mówi Paweł Gambal, prezes Polkowickiego Centrum Usług Zdrowotnych. – Na ten tydzień mamy jeszcze ok tysiąca dwustu wolnych dawek, tak więc zapraszamy wszystkich do zapisów – dodał prezes.

Wicewojewoda dolnośląski przyglądał się stanowi pomieszczeń i sposobowi obsługi pacjentów jaki zastosowano w punkcie. Dzięki elektronicznemu biletowaniu pacjentów przebiega to płynnie i skutecznie.

– Gratuluje samorządowcom, bardzo dziękuję służbie medycznej. A do wszystkich mieszkańców pięknego miasta, gminy i powiatu polkowickiego apeluję: szczepmy się! – mówił wicewojewoda Bogusław Szpytma.

Utworzenie w naszym mieście na wniosek burmistrza Polkowic Powszechnego Punktu Szczepień, było odpowiedzią na ogromne zapotrzebowanie społeczne w tym zakresie.

– Ten punkt był bardzo potrzebny, bo w początkowym okresie do Polkowic przyjeżdżało tylko trzydzieści szczepionek tygodniowo. To było o wiele za mało, dlatego też wielu naszych mieszkańców musiało jeździć po regionie, aby się zaszczepić – mówił Łukasz Puźniecki Burmistrz Polkowic. –  Dziś jesteśmy gotowi na szczepienia masowe. Mamy niezbędną infrastrukturę, zespoły szczepienne również. Teraz tylko nasza odpowiedzialność i chęć zadbania o siebie i innych powinny być motywacją aby się w tym punkcie pojawić – dodał włodarz miasta.

Poprzedni artykułPogrzeb Rafała w poniedziałek o 14:00
Następny artykułPolkowicki Budżet Obywatelski – rozpoczęto nabór wniosków