Nie lada gratka szykuje się dla amatorów filmowców, bo Centrum Kultury Muza w Lubinie ogłosiło właśnie trzecią edycję konkursu „52 sekundy w kulturze”. Takiej długości film nagrany dowolną techniką należy przesłać do Muzy do końca października. Jurorzy spośród uczestników z całej Polski wybiorą tych najlepszych.

W pierwsze odsłonie tego konkursu, który zorganizowano na 50-lecie CK Muza w Lubinie wzięło udział 23 uczestników. Rok później wystartowało 58 produkcji. Tym razem film może być dłuższy o kolejną sekundę, czyli dokładnie taki, ile lat ma CK Muza w Lubinie.

– Konkurs ma charakter otwarty i jest skierowany do osób dorosłych i młodzieży w wieku powyżej 15 lat. Nagroda główna to 3000 zł. Filmy konkursowe można realizować w dowolnej konwencji i dowolnej technice. Mogą być nagrywane kamerą, aparatem, smartfonem, zapisywane w używanych i ogólnodostępnych formatach. Preferujemy, aby filmy były nagrywane w rozdzielczości full HD 1920/1080 i aby obraz był poziomy – mówi Krystyna Huzarewicz z CK Muza w Lubinie.

Filmy można nadsyłać albo mailem na adres promocja@ckmuza.pl lub dostarczyć do Muzy osobiście.

Poprzedni artykułRafał „Belushi” Ratajczak odszedł
Następny artykułPogrzeb Rafała w poniedziałek o 14:00