Osiedle Polesie będzie mogło powstawać już w przyszłym roku. Miasto właśnie prowadzi prace nad infrastrukturą kanalizacyjną, drogową i oświetleniową. Cały projekt to 31 mln złotych, z czego ok. 24mln to dotacje zewnętrzne. Inwestycja ma zakończyć się w czerwcu 2022.

Elementy budowlane niezbędne do budowy kanalizacji już leża na placu budowy. Jak zapewnia Marcelina Falkiewicz, rzecznik prezydenta Lubina, prace na budową tej sieci ruszą jeszcze w tym tygodniu. Po powstaniu sieci wodociągowej, sanitarnej i deszczowej ruszy budowa sieci drogowej i oświetleniowej na odcinku ponad 4km. Połączy to nowe osiedle Polesie z miastem. Dzięki pozyskaniu 24 mln złotych z zewnątrz, miasto dołoży do tej inwestycji niewiele.

– Stworzenie na mapie Lubina nowego osiedla w tak atrakcyjnej lokalizacji to koszt tylko ok. 7 mln złotych. Przypomnę, że aktualnie prowadzimy przetargi na sprzedaż kolejnych działek w tym miejscu. Zapraszamy do zapoznania się z tą ofertą poprzez Biuletyn informacji Publicznej – mówi Marcelina Falkiewicz.

Miasto na budowę sieci komunikacyjnej, oświetleniowej i wodociagowo-sanitarnej zdobyło 12,5mln zł z Regionalnego Programu Operacyjnego województwa dolnośląskiego i 11,5 mln zł z Krajowego Funduszu Inwestycji Lokalnych.

Poprzedni artykułRekordowe raportowane wyniki: KGHM Polska Miedź S.A. przedstawiła podsumowanie za pierwszy kwartał 2021 roku
Następny artykułRafał „Belushi” Ratajczak odszedł