Rodziny z gminy Polkowice mogą zgłaszać chęć udziału w Rajdzie Niezapominajki. W tym roku piechurzy planują przejść sprzed polkowickiego Ratusza do Sobina. Po drodze na uczestników czekać będzie wiele atrakcji i zadań. Na zakończenie rajdu, około godziny 13.30, zaplanowano ognisko na terenie rekreacyjnym przy boisku w Sobinie. Uczestnicy będą mogli wrócić do Polkowic autobusem kursowym około godziny 14.

 

Rajd jest organizowany w ramach obchodów Święta Polskiej Niezapominajki – 15 maja. Święto ma na celu stałe przypominanie o ochronie środowiska i utrzymaniu różnorodności biologicznej Polski oraz zachowanie od zapomnienia ważnych chwil w życiu, osób, miejsc i sytuacji. Podczas przemarszu z Polkowic do Sobina na uczestników czekać będzie wiele ciekawych atrakcji.

– Podczas rajdu przewidzianych będzie około pięć przystanków edukacyjnych – mówi Małgorzata Kalus-Chiżyńska, dyrektorka wydziału ochrony środowiska i obszarów wiejskich w gminie Polkowice. – Zadania i spotkania dotyczyć będą przyrody polkowickiej, bioróżnorodności, historii kościoła w Sobinie, szlaku św. Jakuba, edukacji z zakresu ochrony powietrza, w tym badanie jakości powietrza pyłomierzem przenośnym, a także zajęć kulturalnych warsztatowych – „Żywe obrazy–dary lasu” – dodaje dyrektorka.

Zajęcia poprowadzą pracownicy Urzędu Gminy Polkowice, ks. proboszcz parafii w Sobinie, pracownicy Centrum Kultury w Polkowicach oraz przedstawiciele sołectwa Sobin.

Rajd zaplanowano na sobotę 15 maja od godziny 8.30. O tej godzinie sprzed polkowickiego ratusza wystartuje pierwsza grupa/rodzina. Przed ratuszem też będzie można odebrać pakiety startowe. Na zakończenie rajdu, około godziny 13.30, przewidziane ognisko na terenie rekreacyjnym przy boisku w Sobinie. Uczestnicy będą mogli wrócić do Polkowic autobusem kursowym około godziny 14.

– Ze względu na reżim sanitarny musieliśmy ograniczyć ilość osób do maksymalnej liczby dwunastu rodzin po maksymalnie od pięciu do ośmiu osób – mów dyrektor Małgorzata Kalus-Chiżyńska.

Zgłoszenia rodzin na pieszy rajd mogą być wyłącznie telefonicznie pod nr tel. 76 749 60 01, do dnia 12 maja, do godziny 12.

Poprzedni artykułRuch na polkowickim rynku. Akcja malowania toreb i plecaków
Następny artykułRekordowe raportowane wyniki: KGHM Polska Miedź S.A. przedstawiła podsumowanie za pierwszy kwartał 2021 roku