Kibice zrzeszeni przy Stowarzyszeniu Sympatyków Zagłębia Lubin Zagłębie Fanatyków ruszają z akcją edukacyjną na temat Żołnierzy Wyklętych. Aldona i Antoni Rymsza to bohaterowie cyklu artykułów, które fani piłki nożnej z Lubina już zaczynają publikować. Będzie też nowe graffiti.

Pierwszy graff, którego bohaterami są Aldona i Antoni Rymsza pseudonim Maks pojawił się w Prochowicach. To tam są pochowani ci Żołnierze Wyklęci. Kibice ze Stowarzyszenia Sympatyków Zagłębia Lubin Zagłębie Fanatyków szykują się już do wykonania nowego graffiti, tym razem w Lubinie na budynku biblioteki miejskiej przy ul. Odrodzenia. 

Maksymalnie za miesiąc powinien powstać drugi już w tamtym miejscu graff. Poza tym chcemy ruszyć z akcją informacyjną, by przybliżyć te postacie. Stworzyliśmy już cykl trzech artykułów. Pierwszy będzie dotyczył Antoniego Rymszy. Potem będą informacje dotyczące Aldony, a na końcu będzie o tym, jak wyglądało ich wspólne życie. Są pochowani w Prochowicach. Współpracujemy ze Stowarzyszeniem z Pomorza. To od nich mamy sporo informacji na temat Maksa i Aldony – mówi Paweł Kijowski ze Stowarzyszenia.

Poprzedni artykułKGHM na niebiesko – Światowy Dzień Świadomości Autyzmu
Następny artykułPolkowice inwestują w sport