Około 40 zgłoszeń wpłynęło do tej pory do urzędu gminy w sprawie transportu na szczepienie przeciw COVID-19. Aby skorzystać  przewozu trzeba zadzwonić pod numer telefonu: 881 774 033.

Specjalny transport, z domu pacjenta do punktu szczepień, organizowany jest w każdej gminie w ramach Narodowego Programu Szczepień. Z tej formy pomocy mogą skorzystać osoby niepełnosprawne posiadające aktualne orzeczenie o niepełnosprawności (w stopniu znacznym o kodzie R lub N) lub odpowiednio I grupę z wymienionymi schorzeniami.

– Mogą też skorzystać osoby, które nie mają możliwości, aby samodzielnie dotrzeć na szczepienie – mówi Ewa Kowalik, zastępca burmistrza ds. społecznych, gminny koordynator ds. transportu na szczepienie.

Aby skorzystać z takiego przewozu trzeba zadzwonić pod numer telefonu: 881 774 033. Pacjenci przewożeni są pojazdami straży miejskiej, straży pożarnej oraz szkoły podstawowej w Jędrzychowie.

– Pomagamy ludziom w dotarciu do punktu szczepień i potem odwozimy do domu – mówi inspektor Arkadiusz Janic, strażnik miejski. – Często jest jeszcze tak, że pomaga nam, na przykład, osoba towarzysząca, ktoś z rodziny, żeby ludziom było raźniej, żeby się nie stresowali. Jak do tej pory wszystko udaje się doskonale. Nie było problemów – dodaje.

Pierwszym krokiem do skorzystania z takiego specjalnego przewozu jest kontakt z gminnym koordynatorem ds. szczepień pod numerem telefonu: 881 774 033.

Poprzedni artykułPolkowicka Złota Rączka
Następny artykułNa szlaku zwierząt wymarłych w Parku jest nowy okaz – pterozaur