Wierni, którzy liczą na celebrowanie Wielkiego Tygodnia z możliwością udziału w  ceremoniach i nabożeństwach nie rozczarują się. Z zachowaniem zasad reżimu sanitarnego w parafiach Diecezji Legnickiej, a zatem również w lubińskich, będą miały miejsce msze święte, święcenie pokarmów w Wielką Sobotę oraz nabożeństwa w Niedzielę Wielkanocną.

Z koszyczkiem w Wielką Sobotę wierni nie udadzą się do wnętrza kościoła, ale w jego okolice Proboszczowie poszczególnych parafii Diecezji Legnickiej zadbają o przeprowadzenie tego obrzędu na placach i w okolicach świątyń. 

Nabożeństwa w ramach Triduum Paschalnego będą się odbywały od Wielkiego Czwartku, ale z  zachowaniem dystansu, w maseczkach i przy dezynfekcji dłoni. Ksiądz Waldemar Wesołowski, rzecznik prasowy Diecezji legnickiej podkreśla, że biskup podtrzymał dyspensę wydaną jesienią ubiegłego roku w ramach której osoby, które ze względu na stan zdrowia nie mogą wziąć udziału w mszach świętych, są z tego obowiązku zwolnione. Rzecznik Diecezji zachęca tych wiernych do udziału w mszach za pośrednictwem transmisji w mediach.

– Zachęcamy, aby uczestniczyć poprzez transmisje w mediach lokalnych, ogólnopolskich i mediach społecznościowych. Wiele parafii będzie  transmitowało te wydarzenia na swoich stronach. Dostęp do duchowej łączności jest możliwy i do tego zachęcamy tych, którzy będą musieli pozostać w domach – mówi Waldemar Wesołowski, rzecznik prasowy Diecezji Legnickiej. 

Każdy z proboszczów  w zależności od możliwości swojej parafii będzie decydował w jaki sposób odbędzie się święcenie pokarmów. Na pewno ceremonia ta nie będzie miała miejsca w świątyniach, lecz w okolicy kościołów, na zewnątrz. 

 

Poprzedni artykułNa szlaku zwierząt wymarłych w Parku jest nowy okaz – pterozaur
Następny artykułMuszą poprawić łączenia, by nie remontować S3 tuż po oddaniu – FOTO