W szpitalu Miedziowego Centrum Zdrowia w Lubinie od 25 marca zwiększono liczbę łóżek dla chorych na COVID-19. Służącemu od listopada oddziałowi dedykowanemu tylko i wyłącznie chorym z koronawirsem dodano 22 łóżka, które znajdują się na dotychczasowym oddziale laryngologicznym na VI piętrze budynku głównego. Tamtejsi pacjenci ze schorzeniami laryngologicznymi zostali już wcześniej przeniesieni na oddział okulistyczny.

Oddział dla chorych na COVID-19, który utworzono od listopada 2020 był w komplecie.

– Dziś Minister Zdrowia podniósł nam liczbę łóżek o 22. Byliśmy już wcześniej na to przygotowani. Laryngologia została przeniesiona na okulistykę. Mamy ciągle pacjentów laryngologicznych, bo zabiegi ratujące życie odbywają się normalnie, ale ci którzy mogą poczekać, muszą poczekać. Nie ma innego wyjścia. Obecnie mamy w sumie 87 łóżek covidowych w tym siedem z respiratorami intensywnej terapii dedykowanych tylko i wyłącznie dla pacjentów covidowych oraz pięć obserwacyjnych – informuje Piotr Milczanowski. 

Pacjentami z COVID-19 opiekuje się personel dedykowany tylko i wyłącznie tym chorych. jak podkreśla zarząd , wszyscy pracownicy są już zaszczepieni, a część z nich przechorowała już wirusa więc nie ma problemu z obłożeniem załogi. Co nie zmienia faktu, że personel medyczny, jak podkreśla Piotr Milczanowski obecnie bardzo ciężko pracuje. 

Poprzedni artykułRadni: Nasza uchwała nie zmusza firm do posiadania wszystkich kubłów
Następny artykułZmiany w budżecie gminy za zgodą radnych