Komitet Inicjatywy Ustawodawczej “Likwidacja abonamentu i TVP Info” na rzecz projektu ustawy o uchyleniu ustawy o opłatach abonamentowych oraz o zmianie niektórych innych ustaw zachęca do podpisania petycji. W Lubinie można to zrobić w biurze posła na Sejm RP  Piotra Borysa, który podkreśla, że rząd PiS rocznie na finansowanie mediów publicznych przeznacza  2 mld zł.

Jak mówi Piotr Borys, poseł na Sejm RP z ramienia Koalicji Obywatelskiej, w sumie pieniądze, jakie rząd PiS przeznaczył już na wsparcie mediów publicznych to blisko połowa zadłużenia polskich szpitali. Warto podkreślić, ze w ciągu ostatnich 4 lat to zadłużenie wzrosło o kolejne 8 mld zł. W sumie to teraz 15 mld zł. 

Na wsparcie mediów publicznych PiS przeznaczył już ok. 8 mld złotych. Te pieniądze zdaniem posła, który zwołała 8 lutego konferencję prasową, można przeznaczyć właśnie na finansowanie służby zdrowia. Dlatego właśnie powstał projekt ustawy, który zakłada likwidację opłaty abonamentowej TV i RTV oraz programu TVP Info. Borys zachęca lubinian do podpisania petycji, która zostanie przedstawiona w Sejmie. W Lubinie można to zrobić w jego biurze przy ulicy Piastowskiej 2 od godziny 9:00 do 14:00, zaś w Głogowie przy Poczdamskiej. Lada chwila petycje pojawią się w innych miastach regionu. 

 

Poprzedni artykułKierowcy: To katastrofa na lubińskich ulicach
Następny artykułSól z KGHM na polskich, niemieckich i czeskich drogach

1 KOMENTARZ

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.