Z myślą o najmłodszych, policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Lubinie, odwiedzili uczniów ze Szkoły Podstawowej nr 10 i 14 Lubinie. W ramach działań profilaktycznych, funkcjonariusze przypomnieli dzieciom podstawowe zasady bezpieczeństwa.

Mundurowi przekazali informacje, jak należy reagować i do kogo zwrócić się o pomoc. Policjanci realizując działania profilaktyczne spotykają się z dziećmi i młodzieżą, aby przypomnieć im bezpieczne i prawidłowe zachowania w różnych sytuacjach.

Tematem wiodącym spotkania, które odbyło się w Szkole Podstawowej nr 10 i 14 w Lubinie było bezpieczeństwo w domu, a także na świeżym powietrzu. Podczas wizyty policjanci omówili również zasady bezpiecznego korzystania z Internetu i jak nie stać się ofiara cyberprzestępstwa.

Funkcjonariusze radzili jak bezpiecznie poruszać się po drogach. Przypomnieli dzieciom, jak ważne jest używanie elementów odblaskowych oraz przechodzenie przez jezdnię w miejscu do tego wyznaczonym. Profilaktycy przypomnieli podstawowe zasady bezpieczeństwa, które obowiązują nie tylko pieszego ale również rowerzystę oraz pasażera samochodu.

Policjanci opowiadali też o swojej pracy, aby najmłodsi wiedzieli, że rolą policjanta jest nie tylko zatrzymywanie sprawców przestępstw, ale także udzielanie pomocy.

Dzieci angażowały się w dyskusję, dzieliły się swoimi spostrzeżeniami na temat ograniczonego zaufania do nowo poznanych osób, a także napotkanych na swojej drodze nieznanych im czworonogów – informuje asp. szt. Sylwia Serafin, oficer prasowy KPP w Lubinie.

Poprzedni artykułBarokowa perełka pod pieczą Polkowic
Następny artykułKobietę podtapiali w wannie, a psa podgrzewali w mikrofalówce…