Bite, bezustannie krytykowane, bez własnych środków do życia, z zakazem pracy zarobkowej, nękane, izolowane, manipulowane, wykorzystywane seksualnie przez własnych partnerów i mężów, okradane – słowem kobiety niszczone i doznające na co dzień przemocy mogą zwrócić się o pomoc do grupy wsparcia prowadzonej przez Ośrodek Interwencji Kryzysowej w Powiatowym Centrum Pomocy Rodzinie w Lubinie. Ruszył nabór do grupy.

Na co dzień krzywdzone, doznające przemocy fizycznej i psychicznej czy to ze strony męża, partnera czy też innych członków rodzin i bliskich osób z którymi zamieszkują – kobiety, które znalazły się trudnej sytuacji życiowej – mogą zgłosić się do Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie, do Ośrodka Interwencji Kryzysowej przy ulicy Składowej 3, gdzie prowadzona jest drugi rok z rzędu grupa wsparcia. Właśnie ruszył nabór do niej. To grupa otwarta, można do nie dołączyć w każdej chwili. Zajęcia odbywają się tam raz w tygodniu, a w związku z pandemią prowadzone są jednocześnie dla maksymalnie pięciu osób, ale sama grupa wsparcia nie ma ograniczonej liczby osób.

W ramach pomocy prowadzone są zajęcia ze specjalistami. Kobiety mogą porozmawiać z innymi paniami, które znalazły się w podobnej sytuacji i wymienić doświadczenia.

Panie, które się zgłoszą, będą mogły wzmocnić własne kompetencje w rozwiązywaniu sytuacji kryzysowych. Będą miały możliwość porozmawiania i wymiany doświadczeń z innymi kobietami, które mają podobny problem. Podzielą się swoimi problemami, poprawią przez to swoją kondycję psychiczną i ją wzmocnią. Nabędą umiejętności w podejmowaniu własnych decyzji z uwzględnieniem własnego dobra i i dzieci, które również często doznają tej przemocy – informuje Elżbieta Kowalska, gł. spec. ds. uzależnień w PCPR, Ośrodek Interwencji Kryzysowej.

– Jest grupa wsparcia pod nadzorem terapeuty. Istnieje też możliwość konsultacji indywidualnych. Te panie mogą też skorzystać z pomocy prawnej, jeżeli ich sytuacja tego wymaga. Wszystkie te formy pomocy są bezpłatne oraz z zachowaniem pełnej dyskrecji, bo to dla wielu kobiet bardzo ważne – dodaje Elżbieta Kowalska.

Na spotkanie umówić się można dzwoniąc pod numer 76 847 96 91 lub wysyłając maila na: pcpr@powiat-lubin.pl lub interwencja@pcpr.powiat-lubin.pl

Poprzedni artykułNowe wnioski o 500+ już można składać
Następny artykułProtesty nie dla Lubina. Stolica polskiej miedzi śpi – FOTO