Ubrania, których nie potrzebujemy wcale nie muszą trafić do śmieci. Mogą ucieszyć kogoś, kto ich potrzebuje z racji trudnej sytuacji. Taką możliwość daje Stowarzyszenie PAX w Lubinie, które ruszyło przed weekendem z akcją „Wieszak dobroci”. Każdy może przyjść i powiesić tam ubrania, których nie potrzebuje. Podobnie z tymi, którzy mogą zwyczajnie zawitać do siedziby PAX i wziąć to, czego potrzebują.

Działają formalnie od września 2020. Siedzibę mają przy parafii pw. św. M. M. Kolbego w Lubinie przy ulicy Orlej 32. To tam w każdą środę od 15:00 do 19:00 można przyjść i oddać ubrania, których już nie potrzebujemy. Można też wziąć te, które są nam potrzebne. Jak mówi prezes Stowarzyszenia, Agnieszka Mowińska, teraz najważniejsze są ubrania zimowe, których osoby bezdomne lub biedniejsze nie mają.

Wieszak dobroci to nie jest pierwsze przedsięwzięcie charytatywne Stowarzyszenia.

– Przygotowywaliśmy paczki życzliwości z Fundacją Revimine i Fundacją KGHM Polska Miedź dla osób starszych i niepełnosprawnych z terenu nie tylko parafii, ale całego miasta. Teraz do lipca tego roku trwa akcja wydawania żywności dla tych, którzy mają skierowania z MOPS i GOPS. Robimy to z Caritasem – dodaje Agnieszka Mowińska.

Poprzedni artykułPolkowice. Zmiany na linii nr 1
Następny artykułSzczepienie przeciw Covid-19. Seniorzy rejestrują się w PCUZ