Nowo powstałe Stowarzyszenie PAX w Lubinie podsumowało pierwszą akcję. Dzięki wsparciu Fundacji KGHM Polska Miedź S.A. formacja przygotowała paczki świąteczne dla 100 osób. PAX działa na rzecz osób niepełnosprawnych, seniorów i tych, które w jakikolwiek sposób są wykluczone ze społeczeństwa. Stowarzyszenie szykuje się właśnie do modernizacji pomieszczeń, które będzie użytkowało w kościele na Przylesiu. Rozpocznie się akcja gromadzenia pieniędzy na ten cel.

Jak informuje Agnieszka Mowińska, Prezes Stowarzyszenia PAX, formacji, która działa od końca września tego roku, dzięki pomocy finansowej od Fundacji KGHM Polska Miedź udało się przygotować paczki świąteczne dla 100 osób na terenie miasta.

– Bez Fundacji to by się nie udało. Dziękujemy Fundacji w imieniu własnym i tych osób, które paczki otrzymały. Może to nie były jakieś wartościowe paczki, ale radość z ich otrzymania była duża. Wolontariusze włożyli w to swoją prace i czas – mówi Agnieszka Mowińska.

Stowarzyszenie chce założyć w Lubinie bank żywności. Projekt ten ma być organizowany we współpracy z Caritas Polska. To projekt realizowany przy parafii św. Masymiliana Marii Kolbego w ciągu najbliższych 6 miesięcy wspólnie z Caritas Legnica.

– Mamy zamiar wyremontować pomieszczenia które nieodpłatnie dostaliśmy. Chcemy tam stworzyć miejsce dla seniorów gdzie będą mogli się rozwijać, uczyć, relaksować co jest szczególnie ważne teraz po czasie pandemii i izolacji. Mamy dużo planów, bo chcemy przygotować kiermasz, na którym chcemy sprzedawać różne rzeczy a dochód z nich przeznaczymy na remont i adaptację pomieszczeń. Przedmioty na kiermasz można nam przekazywać. Mamy w planach warsztaty terapii zajęciowej dla starszych i dla młodzieży, bo potrzeb jest dużo, ale i możliwości – dodaje prezes Stowarzyszenia.

Każdy, kto chce przekazać cokolwiek na kiermasz, może nawiązać kontakt ze Stowarzyszeniem PAX za pośrednictwem profilu tej formacji na facebooku.

Poprzedni artykułDezynfekcja pomieszczeń – ważne w pandemii
Następny artykułBezpiecznie i estetycznie. Zmiany na ulicy Kmicica w Polkowicach