Działająca od końca października Przychodnia Zdrowia Psychicznego Dzieci i Młodzieży w  Lubinie pomaga najmłodszym już nie tylko z terenu powiatu.  1 grudnia NFZ podpisał z lubińska placówką kontrakt. Wydłużono godziny pracy, bo zainteresowanie usługami w tym zakresie okazuje się ogromne.

Przychodnia Zdrowia Psychicznego dla Dzieci i Młodzieży udziela pomocy pacjentom do ukończenia szkoły średniej.

Około 1,5 roku temu, planując tę inwestycję, zakładaliśmy, że potrzeby w zakresie zdrowia psychicznego dzieci i młodzieży są ogromne. W momencie, gdy otworzyliśmy się dla naszych pacjentów zainteresowanie tymi usługami przeszło nasze najśmielsze oczekiwania. Tylko  w ubiegłym miesiącu przyjęliśmy 300 dzieci. Kiedy przełożymy to na udzielone świadczenia medyczne, jest to kilkaset świadczeń związanych ze wsparciem psychologicznym i psychiatrycznym dla dzieci i młodzieży. To spowodowało, że po 2 tygodniach naszej działalności rozszerzyliśmy godziny przyjmowania pacjentów do 20:00. W obecnej chwili przyjmujemy od 8:00 do 20:00. Udaje nam się, mimo okresu pandemii, przyjmować pacjentów bezpośrednio w przychodni. Staramy się tak zorganizować pracę, zachowując zasady reżimu sanitarnego, by ta pomoc była bezpośrednia, bo jest najlepsza. Niezależnie od tego prowadzimy działania związane z dostępem do informacji i porad za pomocą teleporad, które rozszerzyliśmy do 22:00. 2 tygodnie temu uruchomiliśmy telefon zaufania dla dzieci i młodzieży, który będzie działał bez przerwy nawet podczas świąt – mówi Mariola Kośmider, dyrektor Dolnośląskiego Centrum Zdrowia Psychicznego w  Lubinie.

Dyżur psychologów i psychoterapeutów przy telefonie zaufania odbywa się 7 dni w tygodniu od 20:00 do 22:00 pod numerem 726 700 774.

Rejestracja do przychodni prowadzona jest w dni robocze od 8:00 do 20:00 pod numerem
726 990 990.

 

Poprzedni artykułPolkowiczanie uczcili 39. rocznicy wolnościowego zrywu robotniczego
Następny artykułUtrudnienia w ruchu na ul. Kolejowej