Po raz drugi Lubin otrzymał z Funduszu Dróg Samorządowych pieniądze, które przydadzą się w remoncie dalszej części ulicy Jana Pawła II. Drugi etap to odcinek od Jarzębinowej  do ulicy Hutniczej. Modernizacji i przebudowie poddana będzie jezdnia i chodniki. Powstanie nowa ścieżka rowerowa i oświetlenie. Koszt całego remontu, który przeprowadzi firma z Głogowa to ponad 3 mln 800 tys. złotych z czego 1 mln 850 tys. zł  to datacja.

 

Drugi etap remontu ulicy Jana Pawła II w Lubinie to odcinek na długości 400 metrów.  Remont obejmie jezdnię, chodniki, oświetlenie, ścieżkę rowerową i kanalizację.

Będzie to remont generalny podobnie, jak przy pierwszym etapie na pierwszym odcinku, który remontowaliśmy w ubiegłym roku. Wtedy remont objął odcinek od skrzyżowania z ulicą Leszczynową do Jarzębinowej wraz z fragmentem Chocianowskiej. Teraz zmodernizowany będzie odcinek od Jarzębinowej do Hutniczej. Ta inwestycja będzie kosztowała miasto 3 mln 800 tys. złotych. Aż 1 mln 850 tys. zł udało nam się pozyskać z Funduszu Dróg Samorządowych – informuje Marcelina Falkiewicz, rzecznik prasowy prezydenta Lubina. 

Koniec remontu zaplanowano na wrzesień 2021. 

Poprzedni artykułWigilia wolnych ludzi
Następny artykułEkologia i elektromobilność w KGHM