Już po raz czwarty w tym roku doszło do pożaru lokalu mieszkalnego przy ul. Mickiewicza. Tym razem spłonęło mieszkanie na 3 piętrze w czerto piętrowym bloku. Poszkodowane zostały 4 osoby, wśród nich małe dziecko. Trzy osoby wymagały specjalistycznych badań i zostały przewiezione do szpitali z objawami podtrucia tlenkiem węgla.

Do pożaru doszło około godziny 20. Przybyli na miejsce strażacy zastali rozległy pożar mieszkania i wydobywające się kłęby dymu i ognia z tyłu bloku. Część mieszkańców klatki o nr 27 zdołała się sama ewakuować przed przyjazdem służb. Pozostałych mieszkańców, musieli ewakuować strażacy. Wśród nich była rodzina, która mieszka nad lokalem, w którym wybuchł pożar .

Do czasu przyjazdu pogotowia poszkodowanej kobiecie ewakuowanej z mieszkania, w którym wybuchł pożar, kwalifikowanej pierwszej pomocy udzielali strażacy. Poszkodowaną matkę z dzieckiem umieszczono w policyjnym radiowozie. Każdej z tych osób został podany tlen, po czym zostali przekazani zespołom Ratownictwa Medycznego.

Ze wstępnych ustaleń wynika, że bezpośrednią przyczyną pożaru mógł być wybuch akumulatora elektronicznej deskorolki podłączony do prądu. Najprawdopodobniej był on wcześniej całkowicie rozładowany, co mogło skutkować jego trwałym uszkodzeniem.

Skala zniszczeń, mimo szybkiego opanowania ognia w mieszkaniu, jest ogromna. Ogień całkowicie strawił jedno z pomieszczeń w lokalu topiąc plastikową ościeżnicę okienną. Pozostałe spalone elementy wyposażenia pomieszczenia były wyrzucane przez otwór okienny na trawę i tam dokładnie przelewane wodą. Po przewietrzeniu klatki schodowej oraz sprawdzeniu wszystkich pomieszczeń lokatorzy mogli wrócić do swoich domów.

W działaniach brały udział 3 zastępy z JRG Lubin (w tym wóz z drabiną), jeden zastęp z JRGH Lubin i OSP Księginice oraz wóz z drabiną z JRG Polkowice, który został zawrócony po dotarciu na miejsce zdarzenia. Poza strażakami na miejscu pojawiły się dwa zespoły ratownictwa medycznego i 3 radiowozy z KPP Lubin.

Szczegóły zdarzenia będzie ustalać grupa dochodzeniowo-śledcza z lubińskiej komendy powiatowej policji wraz z biegłym z zakresu pożarnictwa.

Poprzedni artykułSzlachetna Paczka po raz 20 – FOTO
Następny artykułWigilia wolnych ludzi