Przyczyny pożaru w miejscowości Tymowa (gm.Ścinawa)bada biegły, ale ze wstępnych ustaleń może wynikać, że powodem ognia i śmierci mógł być papieros z którym mężczyzna zasnął.

Około godziny 22 mieszkańców Toszowic i Tymowy zbudziły strażackie syreny. Na granicy tych dwóch miejscowości palił się poniemiecki budynek mieszkalny. Na miejscu działały zarówno jednostki OSP jak i PSP. Pożarem objęte było jedno pomieszczenie. Kiedy ogień został opanowany, okazało się, że w środku jest zwęglone ciało mężczyzny.
Akcję zakończono po ponad dwóch godzinach. Budynek wewnątrz jest okopcony, ale ogień dzięki akcji strażaków strawił tylko jedno pomieszczenie.
Z naszych ustaleń wynika, że jest to 61-letni właściciel budynku. Z nieoficjalnych informacji wynika, że głównym miejscem pożaru mogło być łóżko w którym leżał mężczyzna. Nie jest wykluczone, że ogień zaprószył sam od papierosa.
Strażacy nie mogli go już uratować. Kiedy można było wejść do pomieszczenia ciało było kompletnie zwęglone. Dzisiaj rano na miejscu był biegły pożarnictwa i grupa policyjnych techników.

Poprzedni artykułSukces straży miejskiej w Polkowicach
Następny artykułBarbórka bez górniczych tradycji w Lubinie