Do 13 grudnia powinny zakończyć się prace nad budową chodnika i ścieżki rowerowej na Małomicach w Lubinie. Kilometrowy odcinek pozwoli mieszkańcom bezpiecznie przemieszczać się na tym osiedlu. Inwestycja kosztowała budżet 1 mln 700 tys. złotych.

Prace budowalne przy powstawaniu nowego chodnika i ciągu dla rowerzystów na Małomicach dobiegają końca. Kładziona jest masa bitumiczna. Lada chwila powstanie oznaczenie poziome i pionowe. Jak informuje Marcelina Falkiewicz, przejścia dla pieszych będą wyposażone w odblaski i czujniki ruchu. dzięki temu. Ruch drogowy będzie zatrzymywany tylko wtedy, gdy piesi będą chcieli przemierzyć jezdnię.

– Najważniejsze, że już wkrótce piesi i rowerzyści będą mogli w końcu bezpiecznie poruszać się po osiedlu. Jesteśmy w trakcie ostatniego etapu budowy. Obecnie kładzione są dwie warstwy masy bitumicznej. szacujemy , że te prace powinny zakończyć się w tę środę lub w czwartek. Potem zostaną już tylko prace porządkowe i te związane z oznakowaniem – mówi rzeczniczka. 

Inwestycja to koszt 1 mln 700 tys. złotych. Zakończona powinna być do 13 grudnia. 

Poprzedni artykułBarbórka bez górniczych tradycji w Lubinie
Następny artykułLubin w iluminacjach od niedzieli