W Dniu Pamięci Ofiar Wypadków w pracy w KGHM pod pomnikiem w Centrali Polskiej Miedzi w Lubinie składano kwiaty. Zgodnie z wytycznymi obowiązującymi w pandemii pod monumentem w odstępach czasowych pojawiały się delegacje oddziałów KGHM i spółek z grupy kapitałowej. Poza tym każdy, kto wcześniej mailowo zgłosił chęć pojawienia się pod pomnikiem może to zrobić w piątek 27 listopada do 16:00 lub w niedzielę.

Pomnik Ofiar Wypadków w pracy w KGHM pojawił się w rocznicę tragicznej śmierci górników z ZG Rudna. Dzień 27 listopada ustanowiono Dniem Pamięci Ofiar Wypadków w pracy w KGHM. Rokrocznie pod monumentem pojawiają się kwiaty i znicze. W tym roku w związku z pandemią nie było wspólnej uroczystości. Delegacje oddziałów spółki i firm z grup kapitałowej odwiedzały miejsce pamięci w odstępach czasowych.

We wszystkich oddziałach KGHM w tym roku pod kątem bezpieczeństwa mamy sukces. Nie można rozdzielać tego na górnictwo i na hutnictwo osobno. Wszędzie mamy duży progres – mówił po złożeniu kwiatów Radosław Stach, wiceprezes ds. produkcji w KGHM Polska Miedź S.A.

Poprzedni artykułW sercu miasta stanęła choinka
Następny artykułBył przejazd patriotyczny przez miasto, będą mandaty?