Każdy, kto ma kwalifikacje albo doświadczenie w opiece nad osobami niepełnosprawnymi może zostać asystentem osoby niepełnosprawnej. Taka usługa jest odpłatna i można ją pełnić 7 dni w tygodniu. Jak dotąd Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Lubinie ma 10 takich asystentów. Przydałoby się drugie tyle.

W ramach nowego programu rządowego można zostać asystentem osoby niepełnosprawnej. Pomoc taka jest wynagradzana. Można ją świadczyć 7 dni w tygodniu od 7:00 do 22:00. Co trzeba zrobić? Albo posiadać dyplom asystenta osoby niepełnosprawnej, albo udokumentowaną pracę w ramach opieki nad osobami niepełnosprawnymi.

– W praktyce wygląda to zwykle tak, że takim asystentem osoby niepełnosprawnej zostają ci, którzy są znani tym osobom niepełnosprawnym i mają do nich zaufanie. Wciąż nam brakuje asystentów dla osób niepełnosprawnych. Ta funkcja jest oczywiście odpłatna – informuje Alina Tarczyńska, dyrektor Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie, które realizuje ten program.

Każdy, kto chciałby pełnić funkcję asystenta proszony jest o kontakt z PCPR w Lubinie, które mieści się przy ulicy Składowej 3. Z racji obwarowań i pandemii koronawirusa najpierw radzimy skontaktować się z dyrekcją PCPR telefonicznie.

Poprzedni artykułDo Polkowic już nową jezdną S3. Serwisówka wyłączona z tranzytu
Następny artykułZajęcia w “Akademii życia” w pandemii roatcyjnie