Warsztaty Terapii Zajęciowej Przytulisko i świetlica terapeutyczna w Lubinie, które opiekują się 40 dorosłymi osobami niepełnosprawnymi i 16 osobami z niepełnosprawnością intelektualną wśród dzieci i młodzieży potrzebują nowego pieca i ogrodzenia i prosi o wsparcie . Jako jednostka non profit wszelkie remonty MTZ działająca przy Fundacji Brata Alberta musi wykonywać ze środków własnych. Każda złotówka, która wpłynie na cel niezbędnych modernizacji będzie na przysłowiową wagę złota.

 

Wsparcia może udzielić samorząd, firma, osoba prywatna – słowem każdy, kto zechce pomóc, by w końcu wymieniono stary kopcący piec na nowy i ogrodzenie nie dające bezpieczeństwa podopiecznym. W siedzibie WTZ Przytulisko przy Odrodzenia 8 przebywa w ciągu dnia 40 dorosłych z niepełnosprawności intelektualną i chorobami psychicznymi. W budynku funkcjonuje przestarzały piec centralnego ogrzewania, którego lata świetności dawno minęły. Choć jeszcze spełnia wymogi środowiskowe, to potrafi tak dymić i kopcić, że okoliczni mieszkańcy natychmiast informują służby. Pojawiają się kontrole, które oczywiście nie stwierdzają nieprawidłowości, które nie mieszczą się w normie, ale sytuacje są bardzo stresujące dla podopiecznych będących w placówce.

Jak mówi Monika Tomko – Klubek, kierownik WTZ Przytulisko w Lubinie, jednostka chce żyć w zgodzie z mieszkańcami i środowiskiem. Nowy piec CO jest konieczny, a większość pieniędzy już pozyskano. Koszt wymiany urządzenia to ok. 25 tys. złotych. To jednak nie jest jedyna niezbędna inwestycja. Świetlica Terapeutyczna mieszcząca się przy ul. Stary Lubin 10a to spory obszar otoczony dość już niebezpiecznym i niestabilnym płotem. Nowe ogrodzenie to inwestycja rzędu 65 tys. złotych. Oba zadania łącznie pochłoną ok. 90 tys. złotych. Ponad 72 tysiące zdobyto już ze środków PEFRON. Brakuje ok. 20 tys. złotych. Te pieniądze WTZ muszą zdobyć we własnym zakresie. Na portalu zrzutka.pl pod hasłem – Ciepło i bezpiecznie w WTZ – wsparcie osób z niepełnosprawnością intelektualną – ruszyła już zbiórka pieniędzy. W ciągu 19 dni zebrano zaledwie jak na razie niecałe 500 zł.

Można też wesprzeć tę inicjatywę dokonując darowizny i wpłacając pieniądze na konto PKO S.A 33 1240 4533 1111 0010 6306 4648 z dopiskiem darowizna dla WTZ Przytulisko.

Poprzedni artykułBaszta Głogowska będzie jak nowa
Następny artykułAwans Polkowic w prestiżowym rankingu