W piątek 30 października o godzinie 16:00 rozpocznie się kolejny “Czarny marsz w obronie kobiet” w Lubinie. Głównie kobiety spotkają się w lubińskim rynku, by przejść ulicami miasta i w ten sposób wyrazić swój sprzeciw wobec decyzji Trybunału Konstytucyjnego i działań rządu PiS.

W środę 28 października ulicami miasta przeszło blisko 2000 osób, by wyrazić swój sprzeciw wobec decyzji Trybunału Konstytucyjnego w sprawie aborcji w przypadkach uszkodzonych płodów. Po myśli polityków rządu PiS od teraz Trybunał  uznał taka aborcję za nielegalną, a to oznacza prawdopodobnie, że lada chwila wejdą w życie przepisy, które zakażą kobietom usuwania takich ciąż w legalny sposób. 

Lubinianki wspierane  przez liczne grono panów przejdą ponownie w piątek 30 października ulicami miasta, by dać wyraz swojego sprzeciwu wobec takiej polityki i przedmiotowego traktowania kobiet. 

Start godzina 16.00. Uczestniczki proszone są o ubranie czarnej odzieży i posiadanie czarnej parasolki. W związku z sanitarnymi zaleceniami wszyscy powinni mieć maseczki i zachować bezpieczny odstęp. 

Poprzedni artykułŚwiatowy Dzień Drzewa w Polkowicach
Następny artykułRusza budowa monitoringu wizyjnego Polkowic