Sprawca włamania uciekł na rowerze, ale zapamiętano jego rysopis. 19-letni złodziej trafił do policyjnej celi.

Złodziej specjalizował się we włamaniach do garaży, altan ogrodowych, niszczył też cudze mienie. Część skradzionych przedmiotów udało się odzyskać, natomiast młody mężczyzna wkrótce stanie przed sądem. Może mu grozić nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

Młody mężczyzna ma wiele na sumieniu. Do włamania do garażu doszło w minionym tygodniu. 19 – latek ma na koncie kilka kradzieży i usiłowania kradzieży z włamaniem do garaży na terenie Lubina. Kradł wszystko, co później sprzedawał przygodnie spotkanym osobom. Były to m.in. rowery, elektronarzędzia, sprzęt wędkarski, felgi aluminiowe. Włamywał się również do altan ogrodowych, z których wyniósł  telewizor i elektronarzędzia.

To jednak nie koniec przestępczej działalności lubinianina. Kryminalni udowodnili mu kradzież akumulatora z samochodu osobowego i kolekcji płyt CD. 19 – latek przyznał się także do zniszczenia 2 kamer zamontowanych nad jednym z garaży i uszkodzenia trzech drzwi garażowych.

Policjanci wydziału dochodzeniowo – śledczego przedstawili już zatrzymanemu zarzuty. Za popełnione przestępstwa 19 – latkowi grozi nawet do 10 lat więzienia. O dalszym jego losie zdecyduje sąd.