Z myślą o kobietach, ich zdrowi i życiu powiat lubiński ruszył z różową kampanią promującą diagnostykę raka piersi pod hasłem „#jesteśważna”. Władze starostwa wspierane przez wielu działaczy zachęcają panów, nastolatków i chłopców do publikowania w mediach społecznościowych fotografii z ważnymi dla nich kobietami – matkami, siostrami, babciami, żonami czy koleżankami zachęcając je przy tym do poddawania się badaniom kontrolnym.

Zdjęcia, rozmowy, zachęcanie i motywowanie – to elementy kampanii zorganizowanej przez Starostwo w Lubinie z myślą o diagnostyce raka piersi u pań. Męscy mieszkańcy powiatu lubińskiego będą publikowali fotografie z ważnymi dla nich kobietami na swoich profilach w mediach społecznościowych, zachęcając jednocześnie i przypominając wszystkim paniom, jak ważne jest regularne badanie piersi pod kątem wczesnego wykrywania nowotworu piersi.

– Są różne aspekty, które powodują, że kobiety nie badają się. Przede wszystkim jest to strach. Kobiety czują się niezniszczalne, dużo pracują, wychowują dzieci. Codzienny bieg i im się wydaje, że nic się nie stanie. To istotne, by znaleźć raz w roku, raz na dwa lata jeden dzień, by pójść do lekarza, przełamać strach i wstyd i obudzić się na drugi dzień z myślą, że ta choroba faktycznie nas nie dotyczy. Żyjemy dziś w trudnych czasach. Ludzie umierają na COVID, ale statystyki są nieubłagane, bo dalej rak jest na pierwszym miejscu, to on zabija najwięcej nas Polaków, najwięcej pań. Naszą rolą, naszych kilku pokoleń panów jest zachęcać wszystkie panie do badania. Będziemy korzystać z mediów społecznościowych, ale będziemy też rozmawiać, nie będziemy się wstydzić jako mężczyźni, by o tym mówić, by to przestało być tematem tabu – mówi Tomasz Górzyński, mieszkaniec Lubina, radny, który wraz z innymi mężczyznami z Lubina jest bohaterem fotografii „Jesteś dla mnie ważna, zbadaj się”.

Poprzedni artykułCzerwona strefa. Co wolno, a czego nie w małym lockdown?
Następny artykułRada Nadzorcza KGHM uzupełniona. Wygrał Przemysław Darowski